Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kadınlar Kıyafette Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Kıyafette Nelere Dikkat Etmeli?

admin admin -
28 0

Önce kıyafetin temiz olması şart­tır. En pahalı kumaştan yapılmış bir elbise, kirli ise kötü bir etki yapa­caktır. Yazın daha açık renkler, kışın daha koyu renkler seçilmeli, birbiri­ne uymayan renkleri bir araya getir­memelidir.

Örneğin, mavi ile yeşil, kahverengi ile lacivert, sarı ile gri… gibi. Tonların daima birbirini açması gerekir. Çarpıcı bir rengin yanında bu rengin etkisini azaltacak yumu­şak ve belirsiz bir renk seçilir. Çizgili desenler, ekose desenlerle yanyana getirilmez. Resmi bir elbisenin altına spor gömlek giyilmez.

Kıyafet Alırken;

Öncelikle kıyafet almadan önce kendimize bir ihtiyaç listesi çıkarmalıyız ve ona göre bir alışveriş yapmalıyız. İhtiyacımız olmayan bir elbiseyi boş yere sırf moda olduğu için almak iyi bir alışveriş olmasa gerek. Sırf moda diye sağlığımızı uygun olmayan vücudumuza zarar verecek olan bir kıyafet almak hiç doğru bir hareket değil. Bunun yerine kıyafet alırken tek sezonluk olarak kullanabileceğimiz değil de daha uzun süre kullanabileceğimiz daha farklı kıyafetlerimiz ile kombinler yapabileceğimiz tarzda kıyafet almak daha mantıklı olacaktır. Dolabımızda olmayan tarzda ve renkte kıyafetler alıp kendi kombinimizi kendimiz yapabiliriz. Kıyafet alırken bir de dikkat edilmesi gerekin diğer bir husus da ucuza birçok kıyafet alıp dolabımızı dolduracağımız yere daha kaliteli tercih yapıp şık ve kaliteli aynı zamanda da sağlıklı tercihler yapıp sadece birkaç kıyafetinizin olması daha mantıklı olacaktır. Unutmayın ki sağlık her şeyden önce gelir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir