Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. LAZER EPİLASYON İSTENİLDİĞİ TAKDİRDE NASIL YAPILIR? UZMANLARIN ÖNERİSİ NELER?

LAZER EPİLASYON İSTENİLDİĞİ TAKDİRDE NASIL YAPILIR? UZMANLARIN ÖNERİSİ NELER?

admin admin -
7 0

İnsan vücüdunda istenmeyen tüylerden kurtulabilmek için birçok yöntem mevcut. Fakat bu yöntemlerin hiçbiri lazer epilasyon kadar kalıcı etkisi yok. Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en iyi zamanı kış mevsimidir.Lazer epilasyon uzman hekimler tarafından yapılması sizler için önemlidir.

Lazer Epilasyon Güvenli Midir

Lazer epilasyon yöntemi hemen hemen bütün dünyada kullanılan tüylerden kurtulmada en güvenli yöntem olarak ön plana çıkıyor.

lazer ep (1)

Lazer Epilasyon Sırasında Acı Hissedilir Mi

Lazer epilasyon işlemi sırasında acı olabilir. Lazer sisteminde özel soğutma sistemi varsa bu acı çok azlara inebilir. Bu soğutma sistemi acıyı azaltır ve riskleri ortadan kaldırır.

Lazer Epilasyon Seans Süresi

Lazer epilasyon istenildiği taktirde vücudun heryerine uygulanabilen bir yöntemdir. Seansın süresi lazer epilasyon uygulanacak bölgeye göre değişir. Bir lazer epilasyon seansı 5 dakikayla 1,5 saat arasında değişmektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Saat Sürer

Vücuta lazer epilasyon yaptırılacaksa 4-6 seans arasında, yüz bölgesine yaptırılacaksa 5-8 seans sürer. Bu seanslar sonunda kıl miktarında % 90′lara varan bir azalma görülmektedir.
Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var Mı

Lazer Epilasyon yönteminin insan cildine herhangi bir zararı yok. Yani cilt kanseriyle iç organlarda bir zarar oluşmaz. Uygun olmayan cihazlarla profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılırsa citte sorunlar olabilir.

Lazer Epilasyon Nerelere Uygulanır

Lazer epilasyon yöntemi vücutta iki bölge hariç heryere uygulanabilir. Uygulanamıyacak yerler göz çevresi ve mukozalardır

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir