Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Bakan Koca, Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı

Bakan Koca, Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı

Haber Haber -
21 0

Bakan Koca, Hastane Ziyaretlerine Devam Edeceğini Açıkladı

Bakan Koca, Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin “Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne ilişkin toplantılarınız devam edecek mi?” sorusu üzerine Koca, ziyaretlerinin devam edeceğini belirtti. Çam ve Sakura Hastanesi’nde olacağını açıklayan Koca, artan kapasitelerin ve sorunların çözümü için klinik hocalar ve asistanlarla birlikte değerlendirme yapacaklarını söyledi.

Onaylı Randevu Sistemi Değerlendirilecek

Bakan Koca, Onaylı Randevu Sistemi’ndeki memnuniyet oranına ilişkin bir soruya da yanıt verdi. Bir aylık sürecin ardından elde edilen sonuçları koordinasyon kurulu ile paylaşacaklarını belirten Koca, uygulamanın getirdiği faydaları ve bundan sonraki adımları rakamlarla detaylı bir şekilde açıklayacaklarını ifade etti.

Tetkiklerde Onaylı Randevu Sistemi Devreye Girecek

Bakan Koca, tetkiklerle ilgili de benzer bir onaylı randevu sisteminin devreye gireceğini açıkladı. MR, tomografi, kolonoskopi gibi tetkikler ile ameliyatlar için randevu sisteminin uygulanacağını belirten Koca, bu sayede tetkiklerin daha erken dönemde sonuçlandırılmasının hedeflendiğini söyledi.

Kuduz Vakaları ve Tedbirler

Son günlerde artış gösteren kuduz vakalarıyla ilgili bir soruya yanıt veren Bakan Koca, bu durumun tedbir alınmasını gerektirdiğini vurguladı. Kuduz vakalarındaki artışın ötanazi gerektirip gerektirmediği konusunda insani değerlendirmelerin yapılması gerektiğini belirtti.

İlgili Yazılar