Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Milas İlçesine Bağlı Kıyıkışlacık’ta Çadır ve Karavan İşgali

Milas İlçesine Bağlı Kıyıkışlacık’ta Çadır ve Karavan İşgali

Haber Haber -
23 0

Vatandaşlar Şikayetçi: Herkes İstediği Yere Çadır ve Karavan Kuruyor

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı tarihi Kıyıkışlacık (İasos) mahallesi, M.Ö. 3000 yılına dayanan köklü bir geçmişe sahip olsa da günümüzde çadır ve karavanların işgali altında. Yıllar içinde tatil beldesine dönüşen bu mahallede, vatandaşlar herkesin istediği yere çadır kurduğu, karavanını park ettiği şikayetlerini dile getiriyor.

Sinek ve Kokudan Sokağa Çıkılamıyor

Zeytinlikuyu mevkiinde yaşayan vatandaşlar, Milas Belediyesi’nden de şikayetçi. Çöplerin toplanmadığını, gece ortaya çıkan domuzların konteynerleri devirdiğini, sinek ve kokudan sokağa çıkamadıklarını belirtiyor. Atatürk Parkı ile sahildeki bankların Milas Belediyesi tarafından sökülmesi de vatandaşları endişelendiriyor.

Güllük Açıklarındaki Balık Çiftlikleri Denizi Mahvetti

Bir tatilci, Güllük açıklarındaki balık çiftliklerinin Zeytinlikuyu denizini mahvettiğini belirterek, “Akvaryum gibi olan denizimiz çiftliklerden gelen pisliklerle doldu. Kaçak iskeleler kuruluyor, çöpler sahile bırakılıyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yazlıkta Uzun Süredir Görünmüyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın Zeytinlikuyu’da yazlığı bulunmasına rağmen, görev aldıktan sonra bölgeye uğramadığı belirtiliyor. Zeytinlikuyu sakinleri, bölgedeki sorunların çözümü için yetkililerden destek bekliyor.

İlgili Yazılar