Zorunlu Trafik Sigortası Ne Kadar?

Zorunlu trafik sigortası bir aracın başına gelme ihtimali olan risklere karşı aracın hasar görmesi durumunda aracın muayyen şartlar doğrultusunda hasarının ödendiği ve devlet tarafınca mecbur tutulan sigorta çeşididir. Zorunlu trafik sigortası fiyatları türkiye reasürans ve sigortalar donanması tarafınca yayınlanmaktadır. Araç sigorta şirketleri bu listeler ışığında fiyatlarını belirlemektedir.

Zorunlu trafik sigortası ne kadar, en iyi koşulları elde eden sigorta şirketi hangisidir, trafik sigortası bedelim ne kadar hesaplanmaktadır gibi çeşitli soruların cevaplarına internet üzerinden ulaşmak mümkündür. Arama motorları sayeinde “mecbur trafik sigortası ne kadar” aranmakta ve çıkan internet siteleri incelenmektedir. Bu şekilde zorunlu trafik sigortası fiyatları hesaplanmaktadır.

Zorunlu trafik sigortası ne kadar olduğu belirlenen araç sahibi seçeceği araç sigorta şirketinin güvenilirliğini kontrol ettikten sonra poliçe imzalanmaktadır. Poliçe süresi bir yıldır, kasko süresi poliçe imzalandığı gün öğlen 12’de başlar bir sene sonrasında aynı gün tekrar öğlen 12’de son bulur. Mecbur trafik sigortasında fiyat değişiklığı yaratan unsurlar aracın tipi, bulunmuş olduğu il, markası ve modeli gibi araçtan araca değişen özelliklerdir.

Zorunlu trafik sigortası bir kaza durumunda karşı aracın hasarını sigortalı aracın araç sahibinin suçu nispetında ödemektedir. Devlet mecbur trafik sigortası ile vasıtaların kaza yapmaları sonucu ortaya çıkan hasarların ödenmesinin kolaylaştırmaktadır. Zorunlu trafik sigortası ile araç sahipleri trafikte daha huzurlu bir sürüş elde etmektedir, çünkü herhangi bir kaza niteliğinde bir karşı aracın mecbur trafik sigortası olduğunu bilmektedir.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN