Zelenski, ‘Yalnız Bırakıldık’ Dedi

Zelenski, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, Ukrayna ordusunun ülkenin neredeyse tamamını korumayı başardığını bildirdi.

Hostomel Havaalanını Rus güçlerinden geri aldıklarını anımsatan Zelenski, ‘Bu da başkente güven veriyor. Öncü verilere göre, 137 tane kahramanımızı, vatandaşımızı kaybettik. Asker ve sivil.’ ifadesini kullandı.

Hükümet merkezinde kalarak çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Zelenski, ‘Aldığımız bilgilere göre düşman beni bir numaralı hedef olarak belirledi. Ailem ise iki numaralı hedef. Devlet başkanını yok ederek Ukrayna’yı siyasi olarak yok etmek istiyorlar.’ ifadesine yer verdi.

Zelenski, Rus sabotaj birliklerinin Kiev’de bulunduğunu aktararak, ‘Düşman sabotaj grupları Kiev’e girdi. Bu nedenle Kievlilerden ricam, dikkatli olun, sokağa çıkma yasağı kurallarına uyun.’ ifadesini kullandı.

Bugün 27 Avrupalı ​​lidere Ukrayna’nın NATO’ya katılıp katılmayacağını sorduğunu belirten Zelenski, ‘Herkes korkuyor. Cevap vermiyorlar. Ama biz hiçbir şeyden korkmuyoruz. Rusya’dan korkmuyoruz.’ dedi.

Etiketler

YORUM YAZIN