Yumurtayla Zayıflama

Yumurtayla Zayıflama

Çoğu insan zayıflama denildiğinde aklına yumurtayı getirir. Hem güçlü bir protein deposu olan hem de kilo verme için yok tutucu özelliği olan yumurtanın sahicisi tüketildiğinde kilo verdirici özelliği de son derece yüksektir. Özellikle çocukların düzenli olarak tüketmesi gereken yumurta, zayıflama konusunda son derece önemli bir besindir. Bu yiyeceğin doğal gezen tavuklardan temin edilmesi son derece önemlidir. Protein zengini yumurta, oldukça sağlıklı besinler arasında olan ve zayıflama konusunda mükemmel bir etki gösteren besindir. Tereyağında pişirerek ya da suyun içinde haşlayarak tüketeceğiniz yumurta sayesinde ideal kilonuza çok rahat biçimde ulaşarak aç kalmadan kilo verebilirsiniz.

Uzun yıllar insanları yumurta yemeyin diye korkutan uzmanlar birçok kişinin obez olmasına da zemin hazırladı. Ciddi bir kas yapım aracı olan ve vücudu daha dirençli yapan yumurta, zayıflama ve kas yapma konusunda mükemmel bir etki gösterir. Bu yüzden sağlıklı olduğu kadar vücudu şekillendirme konusunda da başarılıdır.

Bir Yumurta Yerseniz…

Zayıflama amacınız olsun olmasın günde bir yumurta yerseniz, B12, B2, Folat, A vitamini, B5 vitamini, selenyum ve fosfor ihtiyacının karşılanmasını sağlayacaktır. Bir yumurta sadece 77 kaloridir. Kalsiyum ve çinko içeriği yüksek olan bu içerikler ve sağlıklı yağlarla yumurta tüketiminden verim alabilirsiniz. Zayıflama konusunda ihtiyacınız olan her şeyi içeren bu besin, göz için de önemli olan iki antioksidanı içermektedir. Yaşlılarda ve evcil hayvanlarda yaşa bağlı görme kayıplarını önleyen yumurtanın günde 1 adet tüketilmesi gerekiyor.

En Doyurucu Besin Yumurta

Peki zayıflama konusunda ne etkisi oluyor diye merak ediyorsanız uzun süre yokluk hissi verdiğini söyleyebiliriz. Kahvaltıda yumurta yiyen insanların yemeyenlere oranla bel çevresinin daha ince olduğu, daha kolay kilo verdiğini ve daha geç acıktığını biliyoruz.  Yani zayıflama üzerindeki etkisi de son derece önemli olan yumurtanın güne başlamak için harika bir seçenek olduğu aşikardır. Kolesterolü yükseltmeyen yumurta omega 3 ile güçlendirilmiş trigliseritleri azaltıyor. Çok kaliteli bir aminoasit yapısına sahip olan yumurta proteini son derece kaliteli bir proteindir.

Sadece Pişmişi Değil Çiği de Yararlı

Çiğ yumurtanın saça ve cilde birçok yararı bulunuyor. Özellikle saç ipleri ve cilt için yararları bulunan yumurta, ucuz ve kolay bulunabilmesi nedeniyle saç bakımında da tercih ediliyor. Saç ve cilt üzerindeki olumlu etkileri dikkat çeken bu mucize besin düzenli olarak tüketildiğinde sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlıyor. Zayıflama konusunda başarılı sonuçlar alınması için de en iyi çözümü bu besinde bulabilirsiniz.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN