Yeminli Tercüme Fiyatları

Yeminli Tercüme Fiyatları

Ülkeler arasındaki etkileşimlerin günden güne artması nedeniyle tercüme hizmetlerine olan talep her geçen gün biraz daha fazladır. Hatasız, birebir ve anlaşılır şekilde yapılan çeviriler her zaman daha çok ilgi görür. Bu hizmet karşılığında alınacak fiyatların belirlenmesinde ise çok sayıda faktör etkilidir. Özellikle yeminli tercüme fiyatları standart tercümelere kıyasla biraz daha yüksektir. Bunun nedeni ise tercüme sürecinin farklılığı ve çeviri bittikten sonra teslim edilen belgenin resmi evrak niteliği kazanmış olmasıdır. Noter onayı ya da apostil işlemleri gibi ekstra süreçler tercüme hizmetinin daha geniş çaplı olmasına neden olur. Bu gibi detaylar dikkate alınarak daima müşterilere en uygun fiyat teklifleri yapılır.

Tercüme fiyatlarını en doğru şekilde öğrenebilmek için çeviriye konu olan belgeyi doğrudan ya da online kanallar üzerinden tercüme bürosuna ulaştırmak gerekir. Belgenin konusu, karakter sayısı, türü gibi özellikler dikkate alınarak her belge için farklı fiyat belirlenir. Kullanıcılar bu fiyata onay verdiği takdirde çeviri süreci başlar. Bu durum yeminli ya da genel fark etmeksizin tüm çeviriler için geçerlidir.

Tercüme Fiyatları

Güncel tercüme fiyatları belirlenirken çeviri süresi, karakter sayısı, çevirinin sözlü ya da yazılı olması durumu, hedef dil ve kaynak dil, sözlü çevirilerde program türü, belgenin teslim şekli gibi durumlar göz önünde bulundurulur. Sözlü çevirilerde ardıl ve simultane çeviriler için fiyatlandırma farklı olacaktır. Noter tasdikli tercümelerde ekstra notere de ödeme yapacağından tercüme maliyeti biraz daha artacaktır. Eğer çapraz çeviri durumu söz konusuysa bu durumda da fiyatlandırma farklılık gösterir. Özel ve indirimli fiyatlardan yararlanmak için doğrudan tercüme bürosu ile iletişime geçmek gerekir. İş teslimatının doğrudan olduğu durumlarda fiyat aralıkları genellikle mail, fax vb yöntemlere göre daha ekonomiktir.

Etiketler

YORUM YAZIN