Yaş Mamaların Kedi ve Köpeklere Sağladıkları Nelerdir?

Mama tercihi köpek ve kediler için olmazsa olmaz bir durumdur. Genellikle evcil hayvan sahipleri mama farkını net bir şekilde algılayamamaktadır. Öncelikle yaş mama ve kuru mamanın ne olduğu ile başlayalım.

Yaş mamalar yapı olarak kedilerin ve köpeklerin doğal hayatlarında aldıkları gıdalara benzerlik taşımaktadır. Konserve içerisinde yada özel muhafazalı poşetlerde satıldıkları için içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerin daha uzun süre muhafaza edilmesine de olanak tanır. Bu sebeple veteriner hekimler yavruluk döneminden başlayarak düzenli olarak yaş mama tüketmenin son derece önemli olduğunu savunurlar.

Yalnız her zaman için yaş mama bulunamayabilir. Böyle durumlarda da kuru mamalar tercih edilir. Ne olursa hem kuru mamayı hem de yaş  mamayı belli oranlarda tercih etmek önem arz eder. Genellikle kuru mama daha uzun süreli tüketim için hazırlanmış özel mamalar olarak dikkat çeker bu sebeple kuru mama tercih etmek istiyorsanız bile aralıklarla evcil hayvanlarınız için yaş mama almayı deneyebilirsiniz.

Hangisini Tercih Etmeli?

Hem yaş mama hem de kuru mama birbirinden ayrılmaz ikilidir. Köpeklerde insanlar gibi aralıklarla tükettikleri gıdalardan sıkılacakları için değişim yapmak yerinde bir karar olabilir. Kuru mamalar daha uzun süre muhafaza edilmeleri, daha ekonomik olmaları ve kullanım kolaylığı sağlamalarından dolayı sık tercih edilse de hemen hemen tüm evcil hayvanlar için yaş mamaların da aralıklarla tüketilmesi gerektiğinin altı çizilir.

Bu sebeple satın almadan önce mümkünse evcil hayvanınızı bir veterinere götürmeli ve veterinerin istediği özelliklerde mamalardan satın almalısınız. Bu da hem uzun vadede daha mantıklı bir karar olacaktır. Hem de evcil hayvanınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bu sebeple köpek maması tercih ederken de doğru olan üründen yana tercihinizi kullanmanız büyük bir önem arz eder.

Zamana Bırakmak Lazım

Her evcil hayvanın damak tadı birbirinden farklıdır. Bu hayvanların damak tatlarına uygun olan bir mamanın alınması için bir anda toplu alışveriş yapmak pek de yerinde bir karar olmayacaktır. Bu sebepledir ki, zamana bırakarak köpek mamanızı hayvanınızın zevkine göre ayarlamayı deneyebilirsiniz.

Bir anda 15 kiloluk paketlerden almak yerine parça parça satın alarak gözlem yapmanız tavsiye edilir. Uzun yıllar boyunca yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkan hill’s kedi maması tercihi de bunlar arasında yer alabilir.

https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m14!1m8!1m3!1d6115.533266294563!2d32.658085!3d39.96897!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x0%3A0xe4028a4c6819a3c6!2sUygun%20Petgross!5e0!3m2!1str!2str!4v1659359605129!5m2!1str!2str

Özellikle evcil hayvanlarınızın isteklerine ve nasıl bir gıda almak istediğine bağlı olarak hazırlanan bu markalar arasında en kaliteli ve en ayrıcalıklı olanı tercih etmek bu bakımdan büyük bir önem arz eder. Daha detaylı bilgi sahibi olmak ve doğru üründen yana tercihinizi kullanmak için her zaman için ayrıcalıklı bir seçenekten yana tercihinizi kullanmanız da yeterli olacaktır.

Sizden aldığı güç ile çalışmalarına devam eden markalar bu bakımdan büyük bir ayrıcalık olarak ön plana çıkmaktadır.

Etiketler

YORUM YAZIN