Uyluk Liposuctıon Mümkün Mü? Uyluk Estetiği Sonrası Ödem Oluşur Mu?

 

Vücuttaki yağlanmalar, yanlış beslenenler, masa başında çalışanların, hareketsiz yaşayan ve özellikle spor yapmayan kişilerde görülmektedir. Yanlış yapılan hareketsiz olarak verilen kilolarda ise deri de sarkmalar ve gevşemeler olmaktadır. Bu tür durumlardan dolayı günlük hayatta sıkıntı çeken ve mutsuz olan kişiler, son yıllarda çok revaçta olan, tıpta liposuction olarak adlandırılan yağ aldırma işlemine yönelmektedir.

Liposuction bilinenin aksine sadece bel ve bacak bölgesinde uygulanmamaktadır. Kalça ile diz arasında üst bacak bölgesi olarak adlandırılan ve burada yapılan yağ aldırma işlemine uyluk liposuction denilmektedir. Uyluk liposuction ya da uyluk estetiği olarak da bilinen operasyon son dönemlerde bu bölgelerde fazla kilosu olanlar tarafından sıkça yaptırılmaktadır.

Uyluk Estetiği Sonrasında Ödem Oluşur Mu?

Uyluk Estetiği neticesinde bir operasyondur ve bu işlemin sonucunda ağrılı durumlar görülmektedir. Bu durumda ağrı kesici ilaçlar ile ağrılar giderilmektedir. Uyluk Estetiği sonrası yaralarda açılmalar da zaman zaman gözlenmektedir. Uylukta ödem veya kızarıklıklar çok nadir görülen bir durumdur. Genel olarak uyluk estetiğinden sonra bu tür sıkıntılar olmamaktadır.

Uyluk Estetiği Sonrasında Bilinmesi Gerekenler

Uyluk bölgesinden yağ aldırma işlemi tamamlandıktan sonra;

  • Hasta yürümede zorlanabilmektedir.
  • Hasta 48 saat duş almalıdır.
  • Hasta 2 gün hastane de gözetim altında tutulmaktadır. Şayet çalışan bir kişi ise işe başlaması 2 hafta sonra olabilmektedir.
  • Egzersiz ya da spor yapmak isteyenlerin en az iki ay sonra hareketlere başlaması uygun olmaktadır.
  • Ameliyat sonrası kalça ve kasık bölgesinde ve dizlere kadar inen yara izleri görülmektedir. Ancak 2 ayın sonunda bu kesikler ten rengini almakta ve kaybolmaktadır.

 

Uyluk Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir?

Uyluk estetiği ameliyatı, hastanın acı hissetmemesini sağlamak amacı ile genel anestezi ile yapılmakta ve 2-3 saat sürmektedir.

Trio Klinik Estetik ve Cerrahi Müdahale hizmetleri ile sektöründe öncü olmayı hedeflemektedir. Uzman doktor kadrosu ile müşterilerinin istekleri doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir. Klinik ile ilgili detaylı bilgiyi ise, trioklinik.com.tr adresini ziyaret ederek almak mümkün olmaktadır.

 

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN