Uykusuzluğa Ne İyi Gelir ?

Gün içinde çay kahve gibi içecekleri çok fazla tükettiyseniz uykusuzluk sorunu bundan kaynaklı olabilir. Zira bu tür içecekler uyku sorununa yol açar. Bu nedenle çay kahve gibi içecekleri aksam geç saatlerde değil de gün içinde tüketmeniz uykusuzluğa iyi gelecektir. Uykusuzluk sorununa bir başka çözüm yolu ise yine içeceklerde saklıdır. Ayran uykusuzluk sorununa ideal bir ilaç gibidir. Uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız tuzlu ayran tüketmeniz uykusuzluğa iyi gelecektir. Uykusuzluk problemine iyi gelen bir diğer içecek ise bitki çaylarıdır.

Papatya çayı, rezene çayı gibi çaylar uykusuzluğa etkili bir çözüm yoludur. Uykusuzluk stres kaynaklı da olabilir. Ruh halimiz uykumuzu da yüksek oranda etkiler. Bu nedenle uykusuzluğa çözüm olarak ruh halimizi sakin tutmalı, daha pozitif bir ruh hali içinde olmalıyız. Ruhumuz ne kadar dinlenmiş olursa, uykusuzluk sorunumuzda o kadar az olur. Rahat bir uyku uyumanız da yatağınız da etkilidir.

Rahat ettiğiniz ve vücudunuzu dinlendirecek bir yatakta yatmak çok önemlidir. Odanız güneş almamalı ve karanlık olmalıdır. Işık alan bir ortamda yatmakta uykusuzluk sorununa yol açabilir. Bu nedenle ışıkları kapatmak daha doğru olacaktır. Sigara ve alkol uyku öncesi asla kullanılmamaya özen gösterilmelidir. Bunlar uykunuzu kaçırarak, dikkatinizin dağılmasına neden olur. Bunun yerine bitki çayları, rezene yada papatya çayı akşam saatlerinde tüketilmelidir. Her gün aynı saatlerde uyumaya da dikkat edilmelidir. Böylece uykusuzluk sorunu çözülecektir.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN