Uygulama Yönetimi Nedir?

Uygulama Yönetimi ne işe yarar nasıl yapılır? Trust, subnet, yama güncelleme, active directory ve replikasyon yönetimi.

Uygulama Yönetimi Nedir Detayları ve Özellikleri

Bir firmanın kullandığı tüm uygulamaların problemsiz çalışması epey mühimdir. Zira, uygulamalarda problem olması demek bazı işlerin aksaması anlamına gelir. Bu süreklilik haline gelince maddi kayıplar meydana gelir. Bunun için profesyonel uygulama yönetimi almak gerekir. Warpiris uygulama yönetimi hizmetlerimizin temel sebebi uygulamaların çalışır halde kalmasını sağlamaktır.

Uygulama yönetim ekibi, yönetimi sağlayacağı araçlar konusunda uzmandır. Dolayısıyla uygulamalar hakkında yüzeysel bilgiye sahip kişilerin gözünden kaçan durumları, işin uzmanı kolaylıkla fark eder. Bu, uygulamada meydana gelen basit hatalar veya uygulamanın artık güncelliğini yitirmesi gibi sorunları içerir. Böyle durumlarda uygulama yönetimi, uygulamanın problem çalışmasına yardımcı olur. Ancak daha geniş bir perspektiften bakınca aslında o uygulamanın yaptığı işlerin de sorunsuz ilerlemesi demektir. Yani uygulama yönetiminde işin devamlılığı sağlanır.

Warpiris Uygulama Yönetimi Hizmeti Neden Gereklidir?

Warpiris uzmanlarından alacağınız uygulama yönetimi desteği sayesinde işletmenizi daha da ileri taşıyabilirsiniz. Uygulama yönetimi bilhassa küçük ve orta ölçekteki işletmeler için gereklidir. Bunun sebebi bu firmalarda işleri yapacak kişi sayısının daha az olmasıdır. İş gücünün az olması telafi için farklı stratejilere başvurmayı gerektirir. Uygulamalar da iş gücünün az olmasını veya iş gücü kaybını telafi eder. Dolayısıyla zamandan tasarruf söz konusudur. Çünkü, uygulamalar problemsiz çalışırsa herkes kendi görevine odaklanır. Bu sayede işletmedeki hedefler doğru ilerler. Ancak uygulamanın bakımının yapılmaması veya güncel olmaması gibi faktörler uygulamanın problemlerine yol açar. Bu da küçük ve orta ölçekli işletmedeki az sayıdaki çalışanın farklı görevlere ayıracağı zamanı arttırır.

Warpiris uygulama yönetim ekibi, işletmedeki gerekli uygulamaların devamlılığını sağlar. Warpiris, uygulama yönetiminde işletmelerin en ihtiyaç duyduğu uygulamaların çalışır halde kalması için profesyonel destek sunar. Firmanın yönetim desteği sunduğu uygulamalar şu şekildedir:

  • Active Directory
  • MS SQL Yönetimi
  • Terminal Server Yönetimi
  • IIS Yönetimi
  • MS Exchange Yönetimi

Her uygulamanın çalışma prensibi farklıdır. Warpiris uygulama yönetimi ekibi uygulama odaklı problem çözümünü sağlar. Bunun dışında uygulamaların bakımını yapmak ve onları güncel tutmak, ekibin diğer görevleridir. Bunun işletmelere sayısız faydası olmakla birlikte en büyük fayda elbette ki zamansal fayda olmaktadır.

Bunların yanı sıra birçok hizmeti bünyemizde barındırmaktayız bunlardan biri olan felaket kurtarma hizmetimize de göz atabilirsiniz, https://www.warpiris.com/felaket-kurtarma/ detaylar sayfamızdadır. Bilişim danışmanlığı konusunda ne varsa warpiris sizlere yeter bilişim güvenliği konusunda ise bilişim danışmanı sayfasından bizlere ulaşmak için ise anasayfamız üzerinden bize yazabilirsiniz.

Etiketler

YORUM YAZIN