Türkiye’deki En Kaliteli Marketler

 

 

            Alışveriş yapılacak marketi seçerken birden fazla kriteri göz önünde bulundurmak gerekir. Satılan ürünlerin taze olması, ekonomik olması, kaliteli olması ve satılan ürün çeşitliliğinin fazla olması gibi etmenler tercih kriterlerindendir. Bu özelliklerin hepsini bir arada bulabileceğimiz market sayısı düşüktür. Fakat en iyi alışveriş deneyimi için en kaliteli marketlerden alışveriş yapmak gerekir. Migros Türkiye’deki en yaygın marketlerden biridir. Onu en yaygın yapan sebepler şubelerinin ve ürün çeşitliliğinin fazla olmasıdır. Fakat bu sebepler onu en çok alışveriş yapılan market yapmamaktadır.

 

Mahalle İçlerindeki Marketler

 

           Alışveriş her zaman size en yakın olan marketten yapılır. Bu yüzden size yakın olan marketler içinden tercih yaparsınız. BİM, A101 ve Şok marketleri bu konuya çok önem verdikleri için mahalle içlerinde şubelerini eksik etmemektedir. Ürün tazeliği konusunda iddialı olsalar da ürün çeşitliliği için aynı şeyi söylemek zor olsa gerek. Ekonomik olması açısından gayet başarılı bu üç market her zaman tercih edilebilir.

 

Kalite Ucuza Nereden Bulunur?

 

Büyük hipermarketler bu konuda oldukça başarılıdır. Carrefour, Real, Migros gibi hipermarketler kaliteli ürün satışı disiplini ile çalışarak müşterilerini her zaman memnun etmiştir. Almak istediğiniz ürün için size çok fazla markadan seçenek sunabilmektedirler. Bu marketlerin olumsuz tarafı müşteriden uzak olmalarıdır. Genellikle AVM gibi ortak kullanım alanlarında bulunan bu marketlere ulaşım, diğer küçük marketlere nazaran çok daha zordur.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN