Türk Kadını Hakkında 5 Şey

Annelerimiz geldi değil mi aklımıza? Ayakları öpülesi mis kokulu emek kokan annelerimiz her zorluluğa göğüs geren annelerimiz, Allah acılarını yaşatmasın.

-Sadık

Eşine çocuklarına nefesinin yettiği sürece sadık kalıp resmen emrinde çalışırcasına yanında durması, acısında bile, tatlısında bile beraber kalması.

-Mutfak Kraliçesi

Evde hiç bir şey olmadığını düşünün dolap bomboş çekmeceler bomboş, fakat o sizin o durumuna dayanamaz resmen mutfakta yoktan var eder ve doyurmak için elinden gelen her şeyi yapar.

-Kıskanç

Kıskanç dediğime bakmayın yanındaki adamın görmediklerini görür, uzaktan baktığında ayakkabısından tut kafasındaki saça kadar inceleyene Türk kadını denir. Eşine bile çocuklarına yaptığı giyim, yemek kısacası maddi manevi konularını tereddütsüz uygular.

-Fizik

Fizik bakımından genel olarak ele alırsak minyon tip, Sarışın ve siyah olarak hemen hemen aynı düzeydedir. El ve ayakları orantılı olarak vücut ile aynıdır.

-Emektar

Zoru başaran, İmkânsız da bir zaman alan, sevgisiyle dolduran, verdiği değer ile havaya sıçratan annelerimiz.

Sabah erken kalkar sorgusuz sualsiz hevesle her gün o kahvaltıyı hazırlar, evin ütüsünü yapar, çamaşırları yıkar, okula gönderir, derslerimizle bile o ilgilenir, bir tanecik annelerimiz, harçlık istemeye babamızdan korkup fakat annemizden hiç çekinmeyip istediğimiz annelerimiz, aman baban duymasında ne yaparsan yap diyen annelerimiz kısacası bir gün kaybettiğimizde kıymetini anlayacağımız kişidir annelerimiz.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN