Tırnak Soyulmasına İyi Gelen Şeyler

 

Tırnaklar gerek sağlık açısından gerek güzel ve kozmetik görünüm açısından her zaman için olmazsa olmazlardan biridir. Çoğu zaman sağlığınızın yerli yerinde olduğunu gösteren şey tırnaklardır. Durum böyle olunca da tırnaklarınız, sizin ne kadar iyi beslendiğinizi ne kadar vitamin eksikliğiniz olduğunu ya da strese bağlı şekilde soyulma sorunlarınızın olup olmadığını gösteren durumlardır.

 

Eğer stresli bir iş yaşantınız varsa ya da benzer şekilde hayatınızda çoğu zaman stres dolu bir zaman geçiriyorsanız bir süre sonrasında tırnak soyulması noktasında sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunun için çözüm noktasında pek çok tedavi yöntemi vardır. Tırnak soyulmalarıyla ilgili çözüm noktasında faydalanacağınız, harika tedavi çözümleriyle kendinizi daha sağlıklı bir şekle döndürebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki tavsiyelere göz atabilirsiniz.

 

Ev ortamında yapacağınız doğal çözümleriyle beraber tırnak soyulması hakkında yaşamış olduğunuz tüm mağduriyetlerinizi bitirebilirsiniz. Doğal nemlendirici olarak zeytinyağı kullanabilirsiniz. Geceleri sürerek yattığınızda, sabaha kadar tırnağınızı besleyen özelliği sayesinde de soyulmasını biraz olsun azaltacaktır.

 

Benzer şekilde tırnak soyulmasına ne iyi gelir konusunda iyi bir şey arıyorsanız ucuz krem ya da ucuz, markası bilinmeyen oje kullanmadan tamamen ev ortamında hazırlayacağınız bazı karışımlarla tırnağınıza iyi gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunlardan biri de tabi ki limon, sarımsak ve beyaz iyot olduğu karışımdır. Birkaç gün tırnak üzerinde besleyici etkisini bekleyerek harika sonuç elde edebilirsiniz. Bu ve benzer karışımlarla beraber nemlendirici etkisiyle beraber tırnaklarınızın beslenmesini hızlı şekilde sağlayabilirsiniz.

 

Mutlaka tırnaklarınıza iyi bakım sergilemeniz önemlidir. Bu aşamada tırnaklarınızın soyulmasını önlemek adına oje varken asla soymaya kalkmayınız. Bu doğru bir uygulama değildir. Bunun yerine aseton gibi çeşitli ürünler kullanarak ojelerinizi tırnaklardan çıkartmaya özen göstermeniz ve birkaç günde bir hava aldırmanız, en iyi şekilde kırılmasını da önleyici bir yöntem olacaktır.

 

Manikür yaparken tırnaklarınızda sert uygulama yerine doğrudan yumuşak kısmı ile beraber, kağıt törpü ile harika bir şekilde kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede dikkat edeceğiniz şekilde düzenli ve uygun şekilde kullanım sağlayıp daha iyi şekilde tırnaklarınıza bakım yapar, kırılması ya da soyulması gibi tırnak problemlerinizi de kökten çözmeyi başarmış olabilirsiniz.

 

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN