Tırnak Mantarı Tedavisi Nedir?

 

 

Kozmetik sağlık sorunları arasında yerini alan ve yaygın bir problem olarak en çok erkeklerde görülen tırnak mantarı tedavisiyle ilgili olarak günümüzde pek çok çözüm bulunur. Beyaz bir nokta, sarı bir leke gibi görüntü oluşturmasıyla tırnaklarınızda tırnak mantarının oluştuğunu göreceğiniz bu sorunlarla ilgili olarak çözüm anlamında da pek çok şey denenebilir. Rahatsız edici şekilde görüntüyü bozan, tırnaklarınızı kesmek isterken tırnağı kalınlaştıran bu mantarın sizi zorlayacağı ve leke yapmasıyla kötü koktuğu da bilinen gerçekler arasındadır.

 

Kenarlarından çıkan parçalanmalar, kalınlaşması ya da renginin bozulması gibi birçok sorun beraberinde oluşur. Tırnak mantarı ve tedavisi noktasında merak ettiklerinize ait her şey bu yazıda derlenmiştir. Tıbbi ismi onikomikoz olarak da bilinen tırnak mantarı hakkında işte bilinmesi gereken tedavi yolları şunlardır:

 

Tırnak mantarı sorunları çözümünde etkili antibiyotiklerden biri de sarımsaktır. 2 tane sarımsağı soyarak ezip suyunu çıkartınız. Daha sonrasında pamuk yardımıyla tırnak mantarı tedavisi için doğrudan kullanabilir ve sağlıklı bir tırnağa sahip olmayı bununla beraber başarabilirsiniz. Benzer şekilde elma sirkesini de sarımsak yerine kullanabilirsiniz. Eğer elma sirkesi kullanacaksanız burada su ile aynı oranda karışım yaparak kullanmayı deneyiniz. Sarımsağa göre daha az koku vereceği için direkt olarak kurudukça tekrar sürmeye özen gösteriniz.

 

Ayak tırnağı mantarlarıyla ilgili olarak yoğurtta kesin çözümlerden biri olarak bilinir. Eğer iyi bir probiyotik bakteri için destek istiyorsanız yoğurt kullanarak da harika bir tırnak mantarı sorununa çözüm bulmuş olursunuz. Bunun yanında sarımsakta yine tırnak mantarı sorunu çözen en iyi antibiyotik özelliği taşıyanlardan biridir. Sarımsağı ezerek suyunu direkt tırnağınıza sürüp 20 dk bekletip yıkamak en iyi çözümlerden biridir.

 

Tırnak mantarı herhangi bir şekilde ayak tırnağınızda oluştuğunda çözümleri yukarıdaki gibidir. Bu tırnaklarda şekil bozuklukları, renk değişimleri ya da kalınlaşan doku gibi pek çok farklı sorunlar meydana gelir. Bununla beraber tırnak mantarı için hafif doku, ufalanan ve düzensiz yapı oluşması halinde doktorunuzdan destek alarak uzman bir görüş önerisine de sahip olabilirsiniz. Eğer diyabet hastalığınız varsa tırnak mantarı gelişimi sorunları oluştuysa, bu durumda uzman bir görüşe sahip olarak da destek ve bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN