Thermage İle Cilt Yenileme

Thermage İle Cilt Yenileme

Yaş ilerlemesi ile ciltte oluşan canlılığın yitirilmesi, ciltte sarkmaların oluşması, deformasyon oluşması görüntü olarak hoşlanılmayan durumlardır. Ameliyatsız olarak bu sorunları ortadan kaldırmak için gün geçtikçe yeni teknoloji cihazlar kullanılmaya başlanılmaktadır. Cilt toparlama ve gençleştirme işlemi olarak uygulama alanı bulan thermage işlemi Dr. Mustafa KARATAŞ tarafından en son teknoloji kullanılarak uygulanmaktadır.

Thermage uygulaması tek seanslık bir işlemdir. Bu seans süresi cildin yapısına göre ve uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte 45 dakika ile 1 saat içerisinde değişiklik göstermektedir. Alınan sonuçların etkisinin devamı için uygulama tekrarı yapılabilmektedir. Bu tekrar süresi ise ilk uygulama üzerinden 1,5 ya da 2 yıllık bir süre geçmiş olmasıdır. Seans öncesi cilt temizlenerek işleme hazırlanır. Daha sonrasında bir haritalama işlemi ile uygulama alanı belirlenerek radyo frekanslar ile atış yapılarak cildin tazelenmesi sağlanır.

Uygulama da radyo frekans ile cilt katmanlarına etki edilerek kolajen ve elastin üretimini daha kaliteli ve daha fazla olmasını sağlayarak cildin esnekliğini kazandırmaktadır. Esneklik kazandırılmasının yanı sıra cilde canlılık, parlaklık ve pürüzsüzlük vermektedir.

Thermage Uygulaması

Cilt problemlerinde cerrahi bir boyuta ulaşmamış olan sorunlar için etkisi yüksek olan thermageuygulaması cerrahi boyuta ulaşmış olan sorunlarda ise cerrahi müdahaleler kadar olmasa da etkili olmaktadır.

Uygulama olarak en çok yüz bölgesi ve boyun bölgesine yapılmaktadır. En etkili sonuç veren bölge de yüz bölgesidir. Yüz bölgesi olarak da alın, dudak çevresi ve göz çevresinde en çok uygulanmaktadır. Vücutta da uygulama alanı bulan thermage uygulaması ayrıca karın bölgesinde, kollar ve bacaklarda ve diz etrafında uygulanmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme

Deri katmanlarında elastin ve kolajenlerin azalması ile cildin esnekliğini yitirmesi durumu ortaya çıkmaktadır. Yüzde sarkmalar meydana gelmektedir. Bu uygulama ile verilen radyo frekanslar elastin ve kolajen üretimini artırarak cilde yeniden canlılık kazandırmaktadır. Yaşla birlikte ciltte gelişen yaşlanma etkilerini en az seviyeye indiren uygulama cildinde yaşlılık belirtileri olmayan kişiler için ise ileride oluşmasının önüne geçilmek için kullanılmaktadır. Bu uygulama aynı zamanda dolgu uygulamaları, botox ve cilt yenileyici olan işlemlerle birlikte kullanılabilir.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN