Tesettür Kombinlerinde Tamamlayıcı Parçalar

Tesettür kıyafet modası her geçen gün daha da çeşitlenerek kendini geliştirmeye devam ediyor. Tesettür giyim de her kadının kendi tarzına ve zevkine uygun parça bulması ve bunu istediği şekilde kombinlemesi mümkündür. Tesettür giyimde pantolon, etek, tunik, gömlek, hırka, elbise gibi birçok farklı parça da ürün yer almaktadır. Aynı zamanda tesettür kıyafetlerde etek ceket, eşofman ya da pantolon tunik gibi parçalardan oluşturulan takımlar sayesinde hazır olan kombinleri de tercih etmek mümkündür.

Tesettür kıyafetleri kombinlerken tamamlayıcı parçalarla desteklemek var olan kombinlerinizi daha da göz alıcı hale gelecektir. Tesettür kombinlerinizi şal, eşarp, çanta, aksesuar, ayakkabı ve çoraplarla desteklemeniz gerekmektedir. Bu sayede kombinleriniz hem daha güzel hem de bir bütün halinde görünmüş olur.

Tesettür Giyimde Şal ve Eşarp Kullanımı

Tesettür giyimin olmazsa olmazsı ve temel parçalarından biri olan şal ve eşarpları doğru şekilde seçmek kombininizin güzel görünmesi için oldukça önemlidir. Şal ve eşarplar renklerine ve desenlerine göre birçok farklı çeşidi vardır. Tesettür elbise, tunik, ceket ve gömlekler de şal ve eşarp tercih edilirken kıyafetin hareketine ve desenine göre tercih edilmelidir. Eğer çok karışık ve desenli bir kıyafet tercih ediliyorsa şal ya da eşarbınızın düz ve sade olması gerekmektedir. Sade kıyafetlerinize hareket katmak için de desenli parçalar tercih edilmelidir.

Tesettür Giyimde Ayakkabı Kullanımı

Ayakkabı her kıyafetin mükemmel tamamlayıcılarıdır. Doğru seçilen ayakkabı kıyafeti çok kötü göstereceği gibi doğru seçilmiş ayakkabı aynı şekilde mükemmel bir görüntü yakalamanızı sağlayabilir. Etek ve elbiseler de seçilen ayakkabılara yerine göre karar verilmelidir. Tatil yerlerinde ya da sahiller de giyilen elbiselerin altına sandalet ya da yazlık ayakkabılar seçmek daha doğru olacaktır. Fakat resmi bir toplantı da ya da resmi bir yere giderken giyilecek kıyafetlerin altına topuklu ayakkabı tercih etmek daha doğru olacaktır. Pantolonların ya da eşofmanların altına ise spor ayakkabı daha çok ayağı rahat ettirecek şekilde ayakkabı tercih etmek hem rahatlık hem de görüntü açısından daha uygun olacaktır.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN