Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

TERMAL KAMERA İLE SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su akışkan olması nedeniyle çok hızlı bir şekilde yayılma gösterebilir. Bunun içinde nereden geldiği belli olmayan sızıntılarla uğraşmak oldukça zordur. Özellikle bu sorun evinizde ya da işyerinizde gerçekleşmişse bu durumda kaçağın olduğu yeri tespit edip tamir etmekte ciddi bir uğraş gerektirecektir. Hatta bazen böyle zamanlar öyle içinden çıkılmaz bir hal alır ki her yanı kırıp dökmek gerekebilir. İşin kötü olan tarafı ise onlarca emek sonrasında halen kaçağın meydana geldiği yerin tespit edilmiyor olmasıdır. Termal kamera ile su kaçağı bulma son birkaç yılda çok hızlı bir şekilde kullanılmaya başlanmış ve artık bu gibi sorunlarda neredeyse tarihi kavuşmuştur. Kaçak sorunu yaşayan insanların bu sistemlerin elle tutuluyor ve gözle görülüyor olmaları gerekçesiyle daha çok memnun oldukları biliniyor. Bizde %100 müşteri memnuniyetiyle hizmet veren güçlü bir firma olarak bu hizmeti bünyemize katmış ve termal kamera ile su kaçağı tespiti yapmaya başladık.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Nerelerde Yapılır?

Bu tür sistemler kullanılırken yanlış bilinen bir husus vardır çünkü kamera ile su kaçağı bulma her ortamda yapılamaz. Çünkü bu sistem özellikle ısıya duyarlı olarak hareket ettiğinden dolayı sıcak suyu tespit edebilir bunun içinde merkezi sistem ısıtmalarda ve kalorifer tesisatlarında daha etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Biz hizmet verdiğimiz müşterilerin bu tür sistemleri daha net bir şekilde anlayabilmeleri için açıklamalarımızı bu yönde gerçekleştiririz. Uyguladığımız sistem yalnız bununla kalmadığı içinde her türlü robotik sistemleri kullanarak tıkalı ya da kaçağın olduğu bölgenin de tespitini gerçekleştirebilecek gerekli donanıma sahibiz. Bir kaçağın nokta atışı ile tespit edilmesi hiçbir yerin kırılıp dökülmeden arızanın tespit edilerek onarılması bu sistemler sayesinde mümkün olacak ve bu sayede de soruna daha hızlı çözüm bulunacaktır.

Temiz ve Pis Su Kaçakları

Su kaçakları kendi aralarında da farklı gruplara ayrılmıştır. Pis su ve temiz su burada örnek olarak gösterilebilmektedir. Her sistemin tespiti farklı cihazlarla yapılabilir. Örneğin tıkalı olan bir pimaş ya da kanalın da robotik sistemlerle tespiti mümkündür. Giderden gönderilen robot kamera sayesinde boru içerisi görüntülendiği için tıkalı alanın nerede olduğu da kolaylıkla tespit edilebilir.

Sonuç olarak gelişen teknoloji artık bize pek çok alanda kolaylık sağlamış olduğu gibi kaçak ve tıkanıklıklar konusunda da rahat hareket etme imkanı oluşturmuştur. İnsanlar artık evlerinde ya da ofislerinde bu şekilde bir arızanın yaşanması halinde tedirgin olmadan usta çağırabiliyorlar ve bir kez memnun oldukları firmayla bundan sonra da daimi olarak çalışıyorlar. Biz hizmet verdiğimiz sektör içerisinde daima yenilikçi olduk ve olmaya da devam ettiğimiz gibi bu tür sistemlerin ilk uygulayıcılarından olmaya da özen gösteriyoruz. Bizi diğer firmalardan ayırt eden en önemli özelliklerimizin başında da verdiğimiz hizmetin kalitesi ve garantili olması sağlıyor. İster termal olsun ister robotik sistemler her türlü ihtiyacınızla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: https://www.ersoylartesisat.com

 

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN