Telefon virüs Temizleme

Günümüzde telefonlar milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Teknolojinin gelişmesiyle telefonlar her geçen gün yaşantımızı daha da kolaylaştırmakta. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte kullandığımız telefonlara kötü yazılımlar bulaşabiliyor. Telefonlardan virüs dediğimiz bu kötü yazılımları kaldırmanın birden fazla yöntemi bulunuyor.

Telefonuma Virüs Bulaştığını Nasıl Anlarım ?

Telefonlara virüsler genel olarak indirdiğiniz uygulamalardan ya da ziyaret ettiğiniz sitelerden bulaşabiliyor. Virüs bulaştıktan sonra telefonunuzda yavaşlama, şarjının hemen bitmesi ve ısınma problemleriyle karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Telefonunuzun arka planında çalışan uygulamaları kontrol etmelisiniz. Ayrıca telefonunuzun RAM kullanımını sık sık kontrol etmelisiniz.

Telefonlardan Virüs Nasıl Silinir ?

Telefon virüs temizleme, bulaşan virüsleri temizlenin birden fazla yöntemi bulunuyor. Bu yöntemlerin en etkili olanı telefonu fabrika ayarlarına döndürmek yani diğer adı ile telefonu formatlamak. Telefonunuzu formatlayarak bir çok virüsten kurtulabilirsiniz. Formatlamak istemiyorsanız bilgisayarlar için olan Anti-Virüs programları telefonlar için de var. Kullandığınız telefonun işletim sistemine bağlı olarak (Android ya da IOS) Anti-Virüs programı kurabilir, virüslerden kurtulabilirsiniz.

Telefonumu Virüslerden Nasıl Koruyabilirim ?

Piyasada, telefonlar için bir çok virüs programı mevcut. Ancak hepsi maalesef ki yeteri kadar işlevli olmuyor. Piyasada en güvenilir programlardan bazıları şunlardır; Kapersky, Avast, McAffe

Ve muhakkak telefonunuzdan ne olduğunu bilmediğiniz uygulamaları kaldırın.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN