Taksitle Ev

 

Ev alma hayali kuran çoğu kişinin isteği taksitle ev bularak satın almaktır. Kendi bütçesine uygun şartları taşıyan bir eve sahip olmak isteyenler için Ülkemizde hizmet sunan bazı firmalar bulunuyor. Bu firmalar, küçük küçük taksitlerle ödeyerek ev alma fırsatı sunuyor. Bu firmaların bir kısmı 30 yıla kadar vade imkanı dahi sunarken, artık kendi evim olsun diyen herkesin yüzünü güldürüyor.

Taksitle Ev Satan Firmalar

Taksitli ev almak kişilerin bütçesini zorlamaması bakımından yoğun bir grup tarafından tercih ediliyor. Banka kredisi kullanmak istemeyen ya da banka kredisi kullanımında sıkıntısı bulunan kişilere farklı ve olumlu seçeneklerle konut alma fırsatı sunuluyor. Türkiye’nin tüm şehirlerinden ev alma fırsatı sunan firmaların bir kısmı peşinat alırken, bir kısmı yalnızca işlem ücreti alarak çalışma yapıyor.

Bazı firmalar taksitle konut alımında çekiliş usulünü benimsiyor ve belirli sayıda bir grup oluşturarak, her ay gruptan bir üyeye ev alıyor. Bunun yanı sıra grupta bulunan diğer üyeler için ise kira ödemesi yardımı yapıyor. Bu yardım ile adaletsizlik ortadan kalkarken, kişiler taksit ödemesinde zorlanmadan ev sahibi olabiliyor.

Taksitle Ev Alma Şartları Nelerdir?

Türkiye’nin tüm şehirlerinde taksitle ev satışı yapan firma ya da kuruluşlar bulunuyor.

Bu firmalar kendilerini;

  • Emekliye uygun fiyatlı ev
  • Dar gelirliye düşük taksitli ev
  • Sabit taksitlerle ev,
  • Kira öder gibi ev
  • Peşinatsız taksitle ev gibi reklamlarla tanıtıyor.

Bu firmalar sayesinde para biriktirerek ev sahibi olma bütçesi bulunmayan kişiler ev sahibi olabiliyor.

Taksitle Ev Satan Firmalar Güvenilir Mi?

Taksitle ev satan kurumsal şirketler bulunduğu gibi, özel şirketler de bulunuyor. Bu firmaların tamamı için güvenilir diyebilmek için faaliyetlerinin ve katılımcılarının iyi araştırılması gerekiyor. Ancak Devlet desteğiyle faaliyet ve projelerini tanıtan şirketler için güvenilir şirketlerdir demek doğru tanımı oluşturuyor.

Taksitle Ev Satın Almak Mantıklı Bir Tercih Midir?

Taksitle ev satın almak, kira ödemekten daha mantıklı bir seçimi oluşturur. Ancak önemli olan taksitle alınacak evin bütçenize uygun olup olmadığıdır. Her ay kira ödeyerek hiçbir şeyin sahibi olamamaktansa, taksitli ev almak doğru bir işlemdir.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN