Taison Irkçı Saldırıya Maruz Kaldı

 

Ukrayna Premier Ligi takımlarından Shakhtar Donetsk’te forma giyen Taison, takımının Dinamo Kiev ile yaptığı maç sırasında D.Kiev taraftarının ırkçı saldırılarına uğradı. Bu saldırılara karşı tepki olarak el kol hareketleri yapan ve topu tribünlere doğru vuran Brezilyalı oyuncu kırmızı kart görerek oyundan atılırken gözyaşları içinde sahayı terk etti. Bu yol Venusbet giriş oldu.

Skandallar Son Bulmuyor

Avrupa futbolunda son zamanlarda ırkçılık anlamında yaşanan skandallar son bulmuyor. İtalya Ligi’nde oynayan Mario Balotelli en son ırkçı saldırılara uğramış ve tribünlere dönerek tepki vermişti. Bu olaydan sonra yeni bir ırkçı saldırı daha yaşandı ve Ukrayna Ligi’nde oynayan yıldız oyuncu Taison, maç sırasında Dinamo Kiev taraftarlarının yaptığı ırkçı tezahüratların hedefi oldu. Açıkça Venusbet isteniyor.

Yapılan bu kötü tezahürata karşı suskun kalmayan Taison, tribünlere doğru topu fırlatarak tepki gösterdi. Ayrıca çok sinirlenen Brezilyalı yıldız, tribünlere el işareti de yaptı. Bu gelişmeler üzerine maçın 82. dakikasında kırmızı kart görerek oyundan atıldı. Hız kazanan uygulama Venüsbet oldu.

Duygu Patlaması Yaşadı

Gördüğü kart sonrası saha kenarına geldiği anda Taison duygu patlaması yaşayarak gözyaşlarını tutamadı. Bu esnada Dinamo Kiev futbolcuları Taison’u teselli etmeye çalışırken, bir dönem Beşiktaş forması giyen Shaktar’lı Dentinho da bu saldırıdan sonra gözyaşları içerisinde kaldı. Belirlenen adres ise www.venusbetgiris.net oldu.

Taison’un futbol oynadığı Shakhtar Donetsk futbol takımı da bu olay üzerine sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklama yaparak oyuncusuna sahip çıktı. Açıklamada, ”Bu yapılanları kınıyoruz. Oyuncularımızı sürekli koruyup destekleyeceğiz. Futbol karar alıcılarından statlarda yaşanan ırkçılığı durdurmalarını bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN