SMMM 2017 İlk Staj Sınavı Sona Erdi

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olmak isteyen adayların, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Oda’larından kayıtlarını yaptıktan sonra Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) Staja Başlama Sınavı 25 Şubat 2017 saat 14.00’te (Bugün) sınava girerek 2017 Şubat ayı sınavı sona erdi.

Mali müşavir olabilmenin ilk adımı olan bu sınav, geçmiş yıllara göre farklı bir sınav oldu. Sınavda yer alan soruların, geçmiş yıllara göre adaylarda çıkan sorulara göre adayları zorladı. Sınavın bitmesinin ardından bazı adaylarla yapılan röportajda

Adaylar sınava girdikten sonra yaptıkları yorumlarda zorlayıcı bir sınav olduğundan bahsetti. Adayların, sınav salonlarına erken saatlerde gelmeleri dikkatlerden kaçmadı. Erken gelen adayların ellerinde bazı kurumlara ait kitapçıklar olduğu da gözlemlendi. Sınava giriş merkezlerinin önünde bazı staj başlatma sınavı kursu veren ve kitaplarını satan kurumlar sınav merkezlerinin önünde, öğrencilerden önce gelerek bekleyişini sürdürdü.

Adaylara Sınav Öncesi Kitapçık

Sınava girmek için gelen adaylara bazı kurumların İstanbul’daki sınav merkezlerinin önünde kitapçıklar dağıttı gözlemlendi. Sınava girecek adaylara küçük boyutta cep kitapçıkları dağıtılarak, bunların yanında da deneme sınavı kitapçıkları dağıtıldı.

Adaylar bazıları sınava 2 saat kala boş zamanını bu kitapçıkları okuyarak geçirirken bazılarıysa sağa sola savurdu. Sınava giren adaylar, kitapçıkları dışarıda bırakarak sınav merkezleri önünde ise kurumları dağıttığı kitapçıkları sınava girerken sağa sola bırakmaları nedeniyle çevre kirliliğine sebebiyet verildi.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN