Sinemacılık ve Abdulsamet Gödeoğlu

Sinemacılık ve Abdulsamet Gödeoğlu

Abdulsamet Gödeoğlu sinema alanında ilerlemek isteyen genç isimlerden birisidir. Gödeoğlu Kahramanmaraş ilinde dünyaya gözlerini açtı. Mezun olduğu lise Özel Beyza Lisesi’dir. Liseden mezun olmasının ardından girdiği üniversite sınavında mezuna kaldı. Daha sonra ise yurtdışında mimarlık okumak üzere üniversiteye gitti.

Ancak burada sekiz aylık eğitimin ardından istediği şeyin mimarlık olmadığını gördü ve hayallerinin peşinden gitmek amacıyla Türkiye’ye dönüş yaptı. Türkiye’ye dönünce direkt olarak Beykent Üniversitesi’nde radyo televizyon ve sinema bölümünde eğitim almaya başladır.

 Eğitiminde hızlı bir şekilde yükselerek hayallerinin peşinden nasıl azimli bir şekilde koşacağını gösterdi. Genç yaşında olmasına rağmen elde ettiği deneyimleri insanlara aktarmak amacıyla çalışmalara başladı.

Gödeoğlu Sinema Çalışmaları

Gödeoğlu, sinema eğitimi alırken boş durmamıştır. Kendisini ön plana çıkaracak ve başarılı olmasını sağlayacak çalışmalarda bulunmuştur. 23 yaşındaki genç sinemacı adayının kısa filmleri bulunuyor. Çektiği kısa filmler ile aynı zamanda bu alanda yapılan yarışmalara katılmayı da amaçlıyor. Kendisinin yaptığı açıklamalarda halkın içinde geldiğine ve insan tanımada iyi olduğuna sıkça yer veriyor.

 Sinema sektörünü neden seçtiğini soranlara ise etkilendiği aktörlerden birisi olan Barış Akarsu’yu örnek gösteriyor. Aynı zamanda sektörde başarı yakalayarak onun gibi bir idol olma amacı olduğunu açıklamaktan da çekinmiyor. Gödeoğlu planları ve yaptığı işler ile sinema sektöründe geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösteriyor.

İnstagram =sametgodeoglu

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN