SEO nasıl yapılır?

SEO nedir?

SEO, açılım olarak Search Engineering Optimization’dur. İngilizce bir kelimedir. Türkçe “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak tercüme edilebilir. Özellikle Google başta olmak üzere Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralara çıkabilmek için bu optimizasyon yapılır. SEO yapmanın amacı üst sıralara çıkıp daha çok ziyaretçi çekebilmektir. Kullanıcılar çoğunlukla sadece üst sıralardaki sitelere giriş yapar.

SEO nasıl yapılır?

SEO için en temel şey backlinktir. Backlink Türkçe’ye “geri bağlantı” olarak tercüme edilebilir. Başka bir siteden alınan linklere backlink denir. Alınan backlink sayısı arttıkça siteler arama motorlarında daha iyi konumlara gelip güçlenirler. SEO nasıl yapılır sorusuna sadece backlink ile denise bile yanlış olmaz.

Backlink nasıl alınır?

Backlink almanın bazı yolları vardır. Web site sahipleri site linklerini paylaşarak backlink sahibi olabilirler. Bunlar blog yorumları olabilir, Youtube’a eklenebilir, Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinde paylaşılabilir.

Ayrıca ücretli şekilde alınan backlinkler vardır. Ücretli alınan backlinkler Google tarafından yasaklansa da web site sahiplerinin çoğunlukla başvurduğu yöntemlerdendir. Ücretli backlinkler daha kaliteli olur. Özellikle aranma hacmi olan çok olan siteler için SEO çalışması yapmak isteyenlerin ücretli backlink alması neredeyse zorunludur.

Benzer Yazılar:

Seo nedir?

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN