Schengen Vize İle Seyahate Başla!

 

Avrupa ülkelerinde kısa süreli kalma imkanına dair Schengen başvurularına geçmek gerekir. Seyahat amacınıza uygun olacak şekilde başvurulara geçebilir ve seyahatlerinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Bunun için yol gösterici olan Schengen vize ile iletişime geçmek ve danışmanlık hizmeti almak faydalı olacaktır.

Schengen Vize İçin Gerekli Evraklar

Avrupa ülkelerine seyahatlerde geçerli olan vizeye ilişkin belgelerin toplanması gerekiyor. Schengen vizesi nasıl alınır merak edenlere öncelikle toplanması gereken belgeler paylaşılır. Başvuru formu başta olmak üzere:

  • Kimlik ile pasaport belgelerinin hazırlanması gerekir.
  • Uçak biletleri ve konaklama bilgilerine dair belgeler talep edilir.
  • Sağlık sigortasını çıkartmalı ve banka hesap dökümlerini paylaşmalısınız.

Ülkede masraflarınızı karşılayıp karşılamamanız banka hesap dökümü ile değerlendirmeye alınır. Bunların arkasından ise ikametgah gelir ve E-Devlet çatısı altından kolaylıkla her birini elde edersiniz. Tüm bu belgelere ve başvurulara dair merak ettiklerinizi de 90 (850) 228 43 53 üzerinden öğrenmeniz kolay olacaktır.

Schengen Vizede Pasaport Şartları

Schengen vize başvuru sırasında gerekli evraklar toplanır ve bunlar arasında başı çeken pasaportlar olur. Tekrardan pasaport şartlarını da değerlendirmek ve uygun olmak gerekir. Şöyle ki:

  • Seyahatlerden sonra en az 3 ay geçerliliği olan pasaportlarınız kabul edilir.
  • Pasaporta vizenin işlenmesi için en az 2 sayfası boş kalmalıdır.

https://www.schengenvize.net/ üzerinden tüm bu konulara netlik kazandırmaya başlayabilirsiniz. Özellikle de danışmanlık hizmetleri dahilinde vize işlemlerini hızlandırmak ve seyahat programlarına yön vermek mümkün hale gelir.

Schengen Vize Türleri Nelerdir?

Pek çok ülkede geçerli olan Schengen vizesi denilince ilk akla gelen turistik seyahatler olabilir. Ancak sadece turizm alanında gezi programlarına yer vermek isteyenler bu yönde tercihini yapmaz.

Turistik seyahatten ziyade iş ve ziyaretçi adına da ayrı prosedürlere yer verilir. En azından belgeler farklılık gösterir ve amaca uygun olacak şekilde vize almanız sağlanır.

Bunlar arasında tıbbi tedavi ve kültürel vize de yerini almıştır. Her birine dair belgeler ve başvuru aşamaları değişiklik göstereceği için danışmanlık hizmeti almanız faydalı olacaktır. Bu şekilde ortalama 15 gün öncesinde başvurulara geçebilir ve vize başvurularınıza netlik kazandırabilirsiniz.

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN