Sarkık Göğüsler Nasıl Dikleşir Nasıl Toplanır?

Göğüslerin dik olmasını, toplanmasını, toparlanmasını isteyen, çoğunlukla göğüs nasıl dikleşir araştırmalarına giren kadınları ilgilendiren bir araştırma yapıldı. Araştırmalara göre göğüs dokusunun vücudun herhangi bir bölümüne göre yaklaşık üç yıl daha hızlı yaşlanıp, aşağı doğru eğilerek seksiliğini kaybettiği kaydedildi.

Bu üzücü hızlı yaşlanma için yapılacak hiçbir şey yokken, uzmanlar göğsün içinde yer alan dokunun yaşlanma belirtisi gösterdiğini ancak cildin gergin kalabileceğini belirtti. Bunu çeşitli bitkisel yöntemlerle yapabileceğiniz gibi çeşitli kremlerle de göğsünüzün üzerindeki deriyi gerginleştirebilirsiniz.

Göğüs üzerinde yer alan lekeler, güneş yanıkları ve ya sivilceleri yok etmek içinde çeşitli kremler kullanılabilir. Bunları kullanırken göğsünüzün dik ve sıkı olmasını da sağlayabilirsiniz.

Öyleyse, bu göğüsteki bu yaşlanma belirtilerini durdurmanın veya tersine çevirmenin en iyi yolları nelerdir. Ne tür bir yol izleyerek göğüslerin dik ve sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Losyonlar ve iksirler

Kendinizle barışmak ve şımartmak istiyorsanız, göğüs maskelerine yatırım yapabilirsiniz. Bu maskeler çeşitli eczanelerde doktor onayıyla birlikte satıldığı gibi internet ortamında da siparişini verebilirsiniz.

Çeşitli yerlerden alabileceğiniz bitkisel ürünleri deneyin. Çeşitli doğal yollarla hazırlanmış olan bitkisel ürünler, bitki kolajeni kombinasyonunun hücresel metabolizmayı arttırıp cildi sıkılaştırarak pürüzsüz ve daha sıkı olmasını sağlayacağını unutmayın.

Kozmetik dermatolog Dr Sam Bunting, daha geleneksel tedavileri önermektedir ancak doğal olarak vücudun yaşlanan ve sarkan derilerini tersine çevirerek dik ve sıkı yapmak, çeşitli sağlık sorunlarına yol açabileceğini söylemektedir.

‘Buradaki cilt çok ince, çoğunlukla güneş ışığına maruz kalır, ancak UV ışınlarından günlük koruma söz konusu olduğunda sıklıkla unutulur’ diyor. ‘Sonuç, lekeli pigmentasyon, elastikiyet kaybı ve kılcal damarlardan kaynaklanan krep dokusu’.

Bazı uzmanlar, bir kadının göğsündeki kırışıklıklardan sigara içen bir kadın olup olmadığını anlayabildiğini iddia ederek, tütün ürünlerinin göğüs ve cilt sağlığında zarara neden olduğunu belirtiyor. Cildinizin sıkı göğüslerinizin dik kalmasını istiyorsanız sigaradan ve diğer tütün ürünlerinden uzak durmanı gerekmektedir.

Dr Bunting, boyun altı içinde kırışıklık ve sarkmanın kaçınılmaz olduğunu belirterek, göğüs gerginliği ve yüz gerginliğinde kullanılan ürünlerin, boynunuzun altındaki cildi yeniden dinçleştirmek için yüzünüzü gençleştirmek için kullandığınız aynı ürünleri kullanmanızı öneriyor.

Uzman Dr Bunting, cilt için kullanılan ürünlerin yanlızca yaz aylarında kullanılması taraftarı değil. Cilt ve göğüs için kullanılan ürünlerin yılın her anına yayarak kullanmanın daha etkili olacağını söylüyor. Böylece yaza da kışada hitap eden bir cildinizin olabileceğini unutmayın!

Yaşınız ilerlemiş ve deriniz eskisinden daha sarkık duruyorsa, öncelikle sigara ve alkolden uzak durmanız gerekmektedir. Sarkık cilt ve göğüs kadınların kaçınılmaz sonudur. Ancak bazı cilt ürünlerini kullanarak bu sona gelmek için biraz daha zaman kazandırabilirsiniz. Ucuz ve işe yaramaz maskeleri kullanmak yerine doğal vitaminlere yönelin. Bunun için dikkat etmeniz gereken üç temel unsur var: ‘C vitamini, deriyi şişiren kolajen oluşturduğu için sıkılaştırma için harika bir içeriktir ve sarkık deriyi  önlemeye yardımcı olur.

Araştırmacı Dr Nick Lowe’da B3 Vitaminin de deri sıklaştırmada ve göğüs dikleştirme de çok değerli olduğunu belirtiyor.

Son olarak, A vitamini (retinol ve retinaldehit) güneş hasarını onarmaya yardımcı olacaktır. Ancak uzmanlar tahriş edici olabileceği konusunda uyarıyor; bu nedenle, düşük konsantrasyonlu bir ürünle başlayın.

Yüzüstü veya Sırt Üstü Uyuyun

Bilindiği üzere göğsün ve derinin sarkık bir hale gelmesindeki en önemli etken yerçekimidir. Yer çekimi kuvvetinin deride sarkıklığı meydana getirmesi haliyla kadınlara oldukça zarar vermektedir. Yapmanız gereken yer çekimi kuvvetini en aza indirmektir. Göğüslerinizi sarkık bir şekilde bırakmamaya özen gösterin.

Uzmanlara göre göğsün sarkık bir hal almasındaki önemli faktör gece uyuduğunuzda yattığınız pozisyondur. Uyurken yan yatıldığı vakit göğüs yana doğru sarkık bir şekilde saatlerce kalacağı için bu sarkıklığa büyük bir etkendir.

Uzmanlar kadınları uyarıyor. Uyurken göğüs üstü uyulması gerektiğini söyleyen uzmanlar, bu şekilde uyuyanlarda sarkık göğüs oranının daha az olduğu belirtiliyor. Bunun yanı sıra sırt üstü yatmanın da bu tür bir faydası bulunduğu söyleniyor. Sırt üstü yatmak, göğüsleriniz arasındaki hassas cildin kırışmasını önlemeye yardımcı olur.

Kontrolsüz Koşmayın

Uzmanların yer çekimi ve göğüs arasındaki bağa ilişkin düşüncelerinden birisi de yürürken ki hızınız oluyor. Uzmanlar kadınlara göğüs sarkmasına etki ettiği için gergin spor atleti veya sütyen tarzı bir yardımcı çamaşırlar giymeden asla koşulmaması gerektiğini söylüyor. Aksi halde göğüslerin hızlı sarkacağını belirtiyor.

Uzman görüşler kadınlara kontrolsüz bir şekilde koşmayı ve zıplamayı kesinlikle önermedikleri gibi bununla ilgili çeşitli önerilerde bulunmaktadır. Kuşkusuz bunlardan birisi göğüsleri sabit tutmaya yarayan sütyendir. Uzmanlar sütyensiz veya sıkı bir atlet olmadan spor yapmayı, koşmayı yada zıplamayı önermiyor.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN