Saldırganının Yeni Görüntüsü Yayımlandı

Ortaköy’de bulunan gece kulübü Reina’ya düzenlenen silahlı saldırının ilk şüphelisinin en net fotoğrafı emniyet tarafından yayımlandı.

Saldırgan 39 kişiyi katlederek kayıplara karışmış bulunamamıştı. Bunun üzerine bir çok sosyal medya kullanıcısı saldırganın kameralarda göründüğü simasına ilişkin fotoğraflar paylaştı. Hiç birinin net olmadığı fotoğraf çoğu haber kanalında da görüntülendi. Emniyet bunun üzerine saldırgana ait gerçek ve net bir fotoğraf paylaştı. Saldırgan bu fotoğrafında selfi çekip sosyal medyada paylaşmış olduğu tahmin ediliyor.

Habertürk’te yayınlanan habere göre İstanbul TEM ekipleri, geniş çaplı araştırma yaparak saldırgana ilişkin yeni bir fotoğraf ortaya çıkardılar. Fotoğraf kısa sürede birçok sosyal medya alanında paylaşılarak, görüldüğü takdirde hemen 155’in aranması istendi. Esmer tenli hafif çekik gözlü saldırganı tüm Türkiye emniyet müdürlükleri aranmaya devam ediyor.

Üzerinde koyu renkli elbiselerle çekilmiş bu fotoğrafında saldırganın kılık değiştirebileceğinin de göz ardı edilmemesi gerektiği vurgulanıyor. Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından saldırganın İstanbul dışında başka bir şehirde de olabileceği tahmin ediliyor. TEM ekipleri saldırganı her yerde aramaya devam ediyor. Olayla ilgili gelişmeler titizlikle takip ediliyor.

Yılbaşı gecesi 800 kişilik bir mekanda yüzlerce insanın eğlendiği sırada uzun namlulu silahla eğlenen vatandaşları tarayan saldırgan 39 kişi katlederek 100’e yakın vatandaşın yaralanmasına neden olmuştu. Saldırgan içeriye girerken de bir polis memurunu görev yerindeyken öldürmüştü. Olayla ilgili olarak yetkililer açıklamalar yaptı ancak RTÜK yayın yasağı getirdi. 2017 yılının ilk saatlerinde Türkiye’de katliam haberleriyle tüm dünyaya duyuruldu.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN