Sağlıklı Yaşam için Diyet Setinizi Seçin

Sağlıklı Yaşam için Diyet Setinizi Seçin

Kişiye özel diyet seti oluşturmak için ihtiyacınız olan sağlıklı yaşam sistemini oluşturabilirsiniz. Bunun içine sağlıklı beslenme, egzersiz ve pozitif düşünce katarak ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Size özel diyet seti için öncelikle ön yargılardan kurtulmanız gerekir. Çünkü dünya 34 ve 36 beden kadınlardan ibaret değildir. Sizin ideal kilonuz, vücut yapınız ve boyunuz size özel bir ideal kilo ortaya çıkarır. Bunun için diyetinizi ömür boyu sürdürerek sağlıklı beslenmeyi tercih etmelisiniz. O yüzden ille de 34 beden olacağım derdine düşmemelisiniz. Belki 34 beden olduğunuzda itici olacak 38 bedenken güzel olacaksınız? Bunu bilmek için aynada kendinizi sevmeye ve barışmaya karar vermelisiniz. Bunun dışında hiçbir diyet seti size yardımcı olmayacaktır.

Sağlıklı bir beslenme tercih ettiğiniz ilk 24 saat kendinizi dinç hissetmeye başlarsınız. Yani karbonhidratlar ve şekerden kurtulduğunuzda güvenli biçimde diyetinizi sürdürebilirsiniz.

Enerjinizi Şekerden Almayın

Enerjinizi şekerden elde ettiğinizde uykunuzun geldiğini ve yorgun hissettiğinizi görebilirsiniz. Ancak şekeri bırakıp protein almaya başladığınızda kendinizi daha enerjik ve dinç hissedersiniz. Diyet seti için bol yeşillik, sebze ve meyve tercih ettiğinize, sağlıklı bir beslenme şeklini tercih eden herkes gibi siz de sabahlar daha kolay uyanacaksınız. Ayrıca akşamları da kendinizi daha kolay uykuya dalar şekilde bulursunuz. Ayrıca diyet seti tercih ettiğinizde ilk haftadan itibaren hafif hissettiğinizi fark edersiniz. Göbeğinizdeki karbonhidrat şişkinliği ortadan kalkar.

Enerjinizi şekerden almamanız için öncelikle protein ve yeşillik ağırlıklı beslenin. Mümkünse ilk gününüzü detoks yaparak sadece sıvı tüketip geçirin. Ertesi gün kendinizi daha ince hissetmemeniz için hiçbir sebep olmayacaktır. Diyet seti olarak size önerilen ürünler kullanmayın. Çünkü bunlar izi zayıflatmasına zayıflatır ama ölümle sonuçlanan bir zayıflığı isteyeceğinizi düşünmüyoruz.

Kilo vermek sağlıklı görünmekle mümkün olan bir durumdur. Bu yüzden ideal kilonuza ulaşırken doğru kiloya ulaşmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Sağlıklı Yaşam Diyeti Nasıl Olmalı?

  • Sağlıklı yaşam için öncelikle sağlıklı beslenmenin yaşam boyu süreceğini bilmelisiniz.
  • Her gün 1 saatten az olmamak şartıyla yürüyün.
  • 15 dakikanızı egzersize ayırın.
  • Diyet seti olarak önerilen ürünleri kullanmak yerine bitki çayları tercih edin.
  • Bitki çaylarını günde 2 bardak içebilirsiniz. Ara öğünlerde tercih edin.
  • Akşam 5’ten sonra yeşil çay içmeyin, onun yerine lavanta çayı için.
  • Sağlıklı yaşamanın yaşam boyu sürmesi gerektiğini unutmayın.
  • Düzenli tüketeceğiniz büyük bir bardak suyu tüm yemeklerden önce tüketin.
  • Egzersizlerinizi diyet seti dahilinde 5 dakikadan 15 dakikaya çıkartın.

Karbonhidrat ve şekeri hayatınızdan çıkarın.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN