Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi floklama, FUE teknolojisinin gelişmiş bir versiyonudur ve daha sık floklama potansiyeli ile floklama ile en doğal sonuçlara ulaşabilir. Mümkün olduğu kadar çok greftin mümkün olan en iyi şekilde nakledilmesi başarılı bir saç ekimidir. Ekilen saçlar mümkün olduğunca sık görünmeli ve saç ekimi olduğu asla anlaşılamayacak kadar doğal görünmelidir.

Safir FUE teknolojisi, floklama ile elde etmeye çalıştığımız mükemmelliğe en yakın olanıdır. Safir bıçağın açtığı mikrokanallar sayesinde donör bölgeden toplanan saç kökleri ile alıcı bölgede maksimum hacim elde etme imkânı, saç ekimi olası çözümü bir üst seviyeye çıkarmaktadır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi çok eski bir yöntem olan FUT tekniği saç derisine kök verilerek gerçekleştirilir. Saç derisi, ense kısmından ilgi alanına kadar ince şeritler şeklinde kesilir. FUT tekniği cerrahi bir işlem olduğu için boyunda yaklaşık 8-15 cm uzunluğunda bir iz vardır.

Saç Ekim Operasyonuna Hazırlık

Saç ekimi ameliyata gelmeden önce duş alın ve kişisel hijyeninizi sağlayın, tok gelin, uyuyun ve dinlenin.

Saç Ekim Temel Aşamaları Nelerdir?

Saç ekimi refakatçi kabul etmiyoruz. Refakatçi bekleme odamızda barındırılacaktır. Sakız çiğnememeye, çok konuşmamaya ve cep telefonu kullanmamaya dikkat edin.

Dhi Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi floklama, implant kalemi adı verilen özel bir cihaz kullanılarak gerçekleştirilen en gelişmiş floklama yöntemlerinden biridir. Doğrudan saç ekimi olarak tanımlanabilecek DHI saç ekimi tekniği, Türkçe’ye “direkt saç ekimi” olarak çevrilmektedir.

DHI teknolojisinin son yıllarda ilgi görmesinin temel nedenlerinden biri, iki aşamalı bir yöntem olmasıdır. Dhi saç ekimi teknikleri ile greft çıkarma, tüp açma ve ekim olmak üzere üç aşamada gerçekleştirilen saç ekimi, DHI yöntemi ile ekim çıkarma ve ekim olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilir.

Dhi’da Kullanılan Kalemlerin (İmplanter Pen) Özellikleri Nelerdir?

Kendi başına özel bir floklama tekniği olan dhi saç ekimi tekniğinde kullanılan kalem ve aletlere Dhi kalemleri denir. Bu kalem yardımı ile saç kökleri toplanır ve aynı kalem ile saç ekimi işlemi gerçekleştirilir. Bu şekilde verimlilik ve hız artırılır.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Dhi saç ekimi floklamayı iki aşamaya indirgemede en önemli faktör gömülü kalem cihazının kullanılmasıdır. Greft cihaza yerleştirildikten sonra cilt delinir ve greft doğrudan cilt üzerinde bırakılır. Bu, açık cerrahi ve transplant cerrahisinin aynı anda yapılmasına izin verir.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Dhi saç ekimi için uygun olan kişi kapsamlı bir muayene sonucunda belirlenir. Bu nedenle saç ekimine karar verenlerin, saç ekimi için uygun olduğundan emin olmak için deneyimli bir doktora danışmalıdır.  DHI floklama için uygun olup olmadığını belirlemenin ilk adımı mevcut ölçeğin belirlenmesidir.

Özellikle köklerin derinliği ve saçın kalınlığı DHI yönteminin saç ekimi için kullanılıp kullanılamayacağını belirler. Ayrıca genel sağlığınızın iyi olması ve en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir.

Dhi Saç Ekiminin Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Ekici dikkatli ve iyi fiziksel durumda olmalıdır. Saçlı bölgelere ekim yapılması ekim yapılan bölgenin çok dar olması demektir. Yeterli deneyime sahip olmayan Hee-seop Choi, bu dar alanda çalışırken ucuyla diğer saç köklerine zarar verebilir.

Safir Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile safir saç ekimi ve saç dökülmesi tedavisinde büyük gelişmeler ve ilerlemeler kaydedilmiştir. Minimal invaziv tekniklerle yapılan bir tekniğe dönüşen floklama, kullanılan aletlerin evrimi ile günümüze gelmiştir. En yaygın ve modern saç ekimi tekniklerinden biri olan FUE ile elde edilen doğal sonuçlar, safir uçlu özel bir alet kullanılarak safir saç ekimi yöntemiyle bu başarıyı daha da artırmıştır.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir saç ekimi, donör bölgeden alınan saç köklerinin tek tek safirin ucundaki bıçakla açılan V şeklinde bir kesi içine ekilecek alana ekilmesiyle gerçekleştirilir. Hangi saç ekimi yöntemi kullanılırsa kullanılsın saç ekiminin sonucunu belirleyen ilk ve en önemli parametre donör bölgedeki saç rezervidir.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Normal FUE akınıyla ameliyat sonrası problem riski düşüktür, ancak Safir saç ekimi teknolojisi bu riski önemli ölçüde azaltır. Geleneksel FUE prosedürlerinde kullanılan geleneksel çelik bıçaklar zamanla donuklaşır ve etkisiz hale gelir ve kanal üretim sürecinde doku hasarına neden olur. Safir bıçak orijinalinden daha keskindir ve keskinliğini daha uzun süre korur. Bu, set gelişimi ve kabuk oluşumu sırasında doku hasarı riskini sınırlamaya yardımcı olur.

Safir bıçakların antibakteriyel ve antibakteriyel özellikleri, ameliyat sırasında enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olur. FUE, doğal görünümlü sonuçlarıyla bilinir. Safir FUE,öte yandan, bir adım daha ileri gider. Safir bıçağın uyarlanabilirliği sayesinde cerrahlar daha doğru ve hassas mikro kanallar oluşturabilir. Nakledilen foliküler ünite, daha mükemmel bir genel görünümle sonuçlanan doğal bir açı ve oryantasyonda yerleştirilebilir.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

En popüler ve yaygın olarak kullanılan safir saç ekimi prosedürü, saç folikülü ünitesi ekstraksiyonudur (FUE). Basitçe söylemek gerekirse, bu prosedür vücudun bir bölümünden diğerine her biri 14 saç içeren bireysel saç folikül ünitelerinin alınmasını ve nakledilmesini içerir. Bu genellikle saç köklerinin başın arkasından veya hala yoğun olan başın yanlarından çıkarılmasını ve tepenin kel bölgesine nakledilmesini gerektirir.

Etiketler

YORUM YAZIN