Saç Ekimi Sonrası Hangi Şampuanlar Kullanılmalı?

 

Saç Ekimi Sonrası Kullanılan Şampuanlar, Saç Ekimi Sonrası İlk Yıkamadan Sonra Kullanılan Şampuan Markaları, Saç Ekimi, Sonrası En Çok Tercih Edilen Şampuanlar

 

Son dönemde saç ekimi erkekler tarafından ilgi görüyor. Günümüzde erkeklerin görünümüne dikkat etmesi saç ekimi operasyonunu ilk sıraya koyuyor. Bu işlemi yaptıranların sonrasında yapması gereken birtakım işleri mevcut. Bunların başında da saç ekimi sonrası yıkama işlemi gelmektedir. Yıkama işlemi doğru yapılmadığında ekilen saçlara zarar verip tüm emeğin heba olmasına sebep olabilir. Bu işlemi kişinin kendisi yapacağı içinde kesinlikle öğrenmesi şarttır. Saç ekiminde sonra yıkama belli düzende belli noktalara dikkat ederek evde yapılacaktır. İlk yıkama işleminden itibaren neler yapacağınızı anlatalım.

 

Saç ekimi özellikle saçlarda daha estetik bir görüntü elde etmek için sıklıkla kullanılan bir tedavi şekli haline gelmiş durumdadır. Artık çok daha kısa bir süre içinde acısız olarak sağlıklı ve gür saçlara erişim sağlamak mümkündür. Saç ekimi tedavisinin sonrasında saçların bakımının nasıl yapılacağı hastaları endişenlendirmektedir. Belli adımlara uyulduğu takdirde bakım sürecinin üstesinden rahatlıkla gelinebilir. Yazımızda belirttiğimiz durumlara dikkat edilmesi yeterli bir bakım işleminin yapılması için doğru olacaktır.

 

İlk yıkama işlemi saç ekim merkezinde yapılır. Bu yıkama sırasında hastanın saçlarının nasıl yıkaması gerektiği de uzun uzun anlatılacaktır. Bu ilk yıkama sürecinde ilk olarak bepanthol losyon sürülerek bu losyonun saçta biraz beklenmesi sağlanır. Kimyasal madde içermeyen bu ürün tamamen zararsızdır. İlk yıkama işlemi tamamlandıktan sonra saç ekim merkezinde işiniz biter. Bundan sonraki aşamada saç yıkama işlemini ise sizin yapmanız gerekecektir. Normal zamanlarda kullanılan piyasadaki şampuanlar yoğun kimyasallara sahip olduğundan dolayı bunlardan kaçınmak faydalı olacaktır. Yeni ekilmiş olan saçlara için kesinlikle bu tip şampuanlar önerilmez. Bu nedenle kimyasal içermeyen ve saç ekim merkezinde tercih edilen şampuan türlerinden kullanmaya özen göstermelisiniz.

 

Saç Ekimden Sonraki Uygun Şampuanların Özellikleri

Saç ekimi tedavisinden sonraki süreç oldukça hassas olduğundan dolayı bu dönemde dikkatli olunması gerekecektir. Özellikle şampuan konusunda dikkatli davranmak bu alanda risklerin ortaya çıkmasını engelleyecektir. Satın alınacak olan şampuanda mutlaka aşağıdaki özelliklerin bulunması önem arz eder:

 

  • Ödem azaltıcıolmalıdır
  • Tamamen doğal olmalıdır
  • Güneş etkilerine karşı korumalıdır
  • Saç derisindeki yaraları iyileştirme özelliğine sahipolmalıdır
  • İçeriğinde kimyasal bulunmamalı veya çok az miktarda bulunmalıdır
  • Mikrop öldürücü özelliğe sahip olmalıdır
  • Tahriş veya kaşıntılara sebebiyet vermemelidir

 

Saç Ekimi Sonrası Uygun Şampuanlar

 

Saç ekimi sonrası hangi şampuan kullanılmalı sorusu tedaviyi gerçekleştiren kişilerce merak edilen durumlar arasına giriş yapmıştır. Aşağıdaki şampuan çeşitleri bu tedaviyi gerçekleştirmiş olanlar için daha uygundur. Özellikle yukarıdaki durumlara uygun olan şampuanlar aranıyorsa bu şampuanlarda karar kılınabilir.

 

Sebamed Şampuan: Saç ekimi sonrası en çok tercih edilen şampuan türlerinden biri olan Sebamed, doktorlar tarafından önerilir. Yıllardır piyasalarda bulunan bu ürün eczanelerde satılmakta olup son derece güvenilir bir üründür. İster bebekler için, ister yetişkinler için rahatlıkla kullanılabilen bir şampuan türüdür. Bu ürünün ph değerinin ise 5.5 olduğu bilinir. Cildin dış zararlardan korunmasına yardımcı olacak bu şampuan aynı zamanda kimyasal içermemektedir.

 

Dermoskin Biotin Şampuan: Yoğun B vitaminine sahip olan bu şampuan türü, saç köklerinin beslenmesine olanak sağlar. Özellikle saç ekimi tedavisi sonrası var olan riskli dönemin daha rahat şartlar altında atlatılmasına yardımcı olacaktır. Ekilen saçların kalitesini arttırdığını bilinen bu şampuan aynı zamanda hassas ciltler içinde uygun sonuçlar çıkarır. Saç ekimi sonrasındaki hassas dönemi biraz daha basit bir şekilde atlatmak isteyenlere tavsiye edilen bir saç bakım ürünü olmaktadır. Bu ürünü erkek ve kadın olarak özel olarak üretilen iki farklı türde bulabilirsiniz.

 

Saw Palmetto: Saw palmetto bitkisi içeren bu şampuan besleyici bir özelliğe sahiptir. Bu sayede kısa bir süre içinde saçların beslenmesine yardımcı olur. Sadece saç ekimi tedavisi sonrası değil, normal zamanlar içinde de bu şampuanı tercih etmeniz iyi sonuçlar almanıza neden olacaktır. Diğer şampuan türlerine nazaran çok daha faydalı özelliklere sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle saç ekimi tedavisinden sonra kullanılabilecek şampuan türleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Saç Ekimi Sürecinden Sonra Normal Yıkamaya Ne Zaman Geçilir?

 

Normal yıkama evresine geçiş önemlidir. İlk 15 gün hafif hafif bastırarak yıkanmalıdır, bu on beş günden sonra artık 16. günde normal yıkamaya dönülebilir. Saç ekiminden önce nasıl bir yıkama şekliniz var ise hepsini aynen uygulamaya başlayabilirsiniz. 16. günde artık ekilen saç telleri yerlerine uyum sağlamış ve kritik dönem bitmiştir. Bu zamandan sonra saç telleri yerine kaynadığı için yıkama işlemleri bu saçlara bir zarar vermez. Konu hakkında tüm sorularınızı ya da daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayın orada videoları da mevcuttur.

Sponsorlu içeriktir

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN