Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç ekimi hastanın henüz dökülmeyen saç köklerinin toplanıp kelleşen ya da seyrekleşen bölgeye kanallar açarak yerleştirilmesidir. Ayrıca, saç ekimi fiyatları değişir.

Değişkenlik taşıyan saç ekimi fiyatları dökülen saçlar ve kelleşme sorununa kökünden bir çözüm getiren saç ekimi yöntemi artık sadece erkekler tarafından değil, kadınlar tarafından da tercih ediliyor. Hastanın kendi saç kökleriyle yapılan bu operasyon artık saç çıkmayan ve pasifleşmiş saç köklerini yeniden harekete geçiriyor.

Uzman ve deneyimli bir ekip tarafından gerektiği gibi yapılırsa da ekilen saçların yeniden kaybetme sorunu pek görülmüyor. Yapılacak işleme bağlı olarak saç ekimi fiyatları farklılık taşır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yapmak için öncelikle hastanın hala dökülmemiş saç köklerinin toplanması gerekir. Erkek hastaların genel olarak ense bölgesi dökülmez ve öncelikle oradan saç kökü toplanır. Daha sonra ise özel cihazlar aracılığı ile artık çıkmayan aç köklerine mikro kanallar açılarak saç kökü yerleştirilir.  

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

İşlem sırasında en çok cildimiz etkilendiği için çok ciddi bir cilt problemi olmayan herkes bu yöntemden faydalanabilir. Öncesinde hastanın özellikleri ve işlemin ayrıntılarına dair doktorla özel bir görüşme yapılır ve hangi yöntemin uygulanacağı hakkında hastaya gereken bilgiler verilir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekiminin artık tercih edilmeyen en eski yöntemi FUT tekniği olarak adlandırılıyor. Bu teknikte saç kökü toplanırken derinin bir kısmı da alınır. Onun yerine artık deriyi almanın gerekmediği FUE tekniği geçmiştir. FUE tekniği de safir tekniği ya da DHI teknikleri ile birlikte uygulanabilir. Bu teknikte saç kökü toplanırken deriye çok daha az işlem yapılır. İyileşme süresi de daha kısa hale gelir.

Saç Ekimi Fiyatları

Hangi tekniklerin kullanılacağı ve ekilecek olan saç kökü sayısına göre saç ekimi ve safir saç ekimi fiyatları değişiklik gösterir.  

Safir Ekimi Nedir ve Neden Uygulanır?

Safir saç ekimi tekniğinin en önemli özelliği safir uçlu kalem denilen cihazların kullanılmasıdır. Cihazlar saç kökü açılırken çok ince kanallar açılmasını sağladığı için hastanın operasyonu ve sonrasını daha konforlu geçirmesini sağlıyor.

Safir Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir?

Safir saç ekimi FUE saç ekimi yöntemi ile birlikte uygulanabilir. Öncelikle FUE tekniğine uygun olarak saç kökü toplanır. Daha sonrasında ise DHI saç ekimine uygun olarak toplanan saç kökleri çok beklemeden aynı operasyonla hastaya kanallar açılarak yerleştirilir. Diğer yandan safir saç ekimi fiyatları farklılık taşır. Bu yöntemler hastanın özellikleri ve ekilecek olan saç kökü sayısına göre birlikte kullanılabilir.

Safir Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Genel olarak bütün ekim yöntemlerinde olduğu gibi safir saç ekimi tekniğinden sonra da hastanın bir süre sigara, alkol ve kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durması iyi olacaktır. Bir süre ağır sporlar ve havuzlardan da uzak durmak gerekir. Hastanın sağlıklı beslenip kendine iyi bakması iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca, safir saç ekimi fiyatları değişir.

DHI Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dhi saç ekimi saç köklerinin toplandıktan sonra hemen açılan kanallara yerleştirildiği ve diğer yöntemlere göre aynı anda çok daha fazla saç kökünün ekilebildiği yöntemdir. Ayrıca, dhi saç ekimi fiyatları değişkenlik taşır.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Dhi saç ekimi uygun miktarda saç kökü olan ve çok fazla kök yerleştirilmesi gereken bütün hastalar için kullanılabilir. İşleme göre de dhi saç ekimi fiyatları farklılık taşıyabilir.

DHI Saç Ekimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Bu yöntem uygulanırken de hastadan saç kökü toplama işlemi sırasında FUE tekniğinden ve de saç köklerinin çok ince kanallar açılarak yerleştirilmesi sırasında da safir uçlu kalemlerden faydalanmak mümkündür.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Kaç tane saç kökü yerleştirileceğine ve beraberinde hangi tekniklerin kullanılacağına bağlı olarak dhi saç ekimi fiyatları değişebilir.

Etiketler

YORUM YAZIN