Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç ekimi başın saçlı alanından saç köklerinin, kel alanlara ekilmesidir.Saç ekimi fiyatları günümüzde oldukça uygun rakamlarla gerçekleştirilmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi önce donör alandan saç köklerini toplama, ardından ekilecek alana kanal açma, en sonda da toplanan köklerin ekimiyle yapılır.

Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Kellik sorunundan muzdarip 18 yaş üstü kadın-erkek herkese uygulanabilir. Uygun saç ekimi fiyatları her yaştan insanın bu tedaviye talebini artırmaktadır.

Saç Ekim için FUE Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Fue yönteminde Fut’tan farklı olarak saç kökleri teker teker alınır. Donör alanda iz ve kellik alanı oluşmaz.

Saç Ekim Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Ekim sonrası dönemde saçlı deride kepeklenme ve varsa seboreik dermatitin tekrarlaması gibi cilt rahatsızlıkları ortaya çıkabilir ve bu tür cilt rahatsızlıklarının varlığında tedavi önerilir. Saçınızı boyamanız önerilmez. Yine de saçınızı boyamanız gerekiyorsa organik boyaları tercih edebilirsiniz.

Saç Ekim için Hangi Yöntemler Kullanılabilir?

 • FUT tekniği
 • FUE TEKNİĞİ (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)
 • Safir Tekniği
 • DHI Pro Tekniği (Choi Kalemi).

Bu yöntemler, saç ekimi fiyatlarıbelirlenirken baz alınan kriterlerden biridir.

Saç Ekim İçin Uygun Bir Aday Mıyım?

Ciddi herhangi bir sağlık sorununuz yoksa ve kellik sorunu yaşıyorsanız, uygun bir adaysınız demektir.

Saç Ekiminden Sonra Günlük Yaşama Dönüş Aşamaları Nelerdir?

Ertesi gün işinize dönebilir, 3 gün içerisinde duş alabilir, hafif egzersizlere bir hafta içinde başlayabilirsiniz. 1 ay sonra tamamen eski yaşantınıza dönmüş olacaksınız.

Saç Ekiminde Saç Çizgisi Nasıl Belirlenir?

Bu oldukça önemli ustalık isteyen bir konudur. Doktorunuzun tecrübesi devreye girer ve size en uygun saç çizgisini belirler. Önemli olan her zaman doğallığın yeterince sağlanmasıdır. Uygun saç ekimi fiyatları için uzmanlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği, diş eti çekilmeleri ve asimetrik diş eti hastalıklarını düzelterek, dişlerin ve diş etlerinin olması gereken standarda gelmesini sağlar. Yontulmuş, aşınmış, rengi bozulmuş, hizası bozuk dişlerin yerini inci gibi dişlerin alarak gülüşü güzelleştiren bir diş hekimliği uygulamasıdır.

Diş estetiği sizi hayalini kurduğunuz gülümsemeye kısa sürede kavuşturacaktır. Bu tedavi ile elde edeceğiniz sıcak bir gülümsemenin, muhatap olduğunuz insanlar üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu bilmelisiniz.

Hem iş hem de özel yaşamda, bir gülümseme sizi çekici ve arkadaş canlısı biri olarak diğer insanlardan ayırt eder. Ancak ne yazık ki, yetişkinlerin büyük bir kısmı diş yapılarından memnun değildir. Bu durum kendinden emin bir şekilde gülümsemeyi zorlaştırır. Ancak size yakışan diş estetiği gülüşünüzü iyileştirmeye yardımcı olacak, böylece daha güvenle ve samimiyetle gülümseyebileceksiniz.

Diş Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

 • Diş İmplantları
 • Diş Kaplamaları
 • Kaplama Yapıştırma
 • Diş Beyazlatma
 • Diş Minesi Şekillendirme ve Konturlama
 • Diş Eti Estetiği

Diş Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

 • Diş renginde bozulma,
 • Çarpık veya aralık diş,
 • Diş kaybı,
 • Diş kırığı,
 • Daha estetik diş veya gülüş isteme.

Diş Estetiği Kimler Yaptırabilir?

Diş estetiği ağız ve çene problemi olan kişilere kolaylıkla uygulanabilen tekniklerdir. Diş estetiği; Yarım dişler, kırık dişler, dişler arasındaki aşırı boşluklar, yarık çene ve damak ameliyatları, sararmış dişleri beyazlatma gibi sorunları olan kişiler için kullanılır.

Diş Estetiği Sonrası

Estetik diş hekimliği sonrası uygulama süresi düzenli kontroller ve kişisel ağız bakımına dikkat edilerek uzatılabilir. Kullanılan işlemler kalıcıdır ancak ağzımızın içi tamamen değişken bir yapıya sahiptir. Düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı ve doktor tarafından düzenli kontroller dişlerimizin ve ağız boşluğumuzun sağlığı için çok önemlidir.

Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Teknolojinin gelişmesi, tıp alanında etkilerini göstermektedir. Diş hekimliği de hiç şüphesiz bundan payına düşeni alıyor. Son moda diş estetiğiuygulamaları 1 günde kişilerin dişlerinde bulunan problemlerin giderilmesine olanak sağlamaktadır.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonu, midenin içinde belirli süre durup doluluk hissi oluşturan tıbbi cihazlardır.

Mide Balonu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Mide balonları ağızdan yutularak veya endoskopi ile mideye gönderilir.

Mide Balonu Nasıl Zayıflatır?

Midede yer kaplar, devamlı doluluk hissi oluşturur. Bu sayede acıkmayı azaltır, erken doymayı sağlar.

Mide Balonu Yerleştirmek Ne Kadar Sürer?

Endoskopi eşliğinde dakikalar içerisinde acısız ve ağrısız şekilde yutularak yerleştirilir.

Mide Balonu İşleminden Sonra Süreç Nasıldır?

Bazı balonlar belirli bir süre(3-6ay) sonra kendi patlayarak dışkı ile atılır. Kimi mide balonu ise yine doktor kontrolünde ağızdan çıkarılır.

Mide Balonu Uygulaması Kimlere Yapılır?

Diyete rağmen kilo veremeyen 18-55 yaş arası vücut kitle indeksi 27 üzerinde olan hastalar için  mide balonu uygundur.

Mide Balonu İşlemi Nasıl Yapılır?

Doktor kontrolünde endoskopi yoluyla inik halde bulunan mide balonumateryalinin mideye yerleştirilmesi ve sonrasında uygun şekilde şişirilmesi şeklinde uygulanır.

Mide Balonu Uygulamasından Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Uygulama bittikten sonra diyete ve spora devam edilmelidir. Mide balonu sonrası eski yaşama dönülürse kilo alma yeniden başlar.

Etiketler

YORUM YAZIN