Romatizma Ağrılarına Ne İyi Gelir ?

Günümüz çağında genç yaşlı demeden hemen hemen herkes de bulunan hastalıklardan birisidir. Bu hastalıktaki ağrılardan kurtulmanın bir çok yolu vardır. Bu yolların en başında ise beslenme gelir. Beslenmemize ne kadar önem verirsek hastalıklardan kurtulmamız o kadar kolay olur. Peki beslenme de nelere dikkat etmeliyiz,ona bakalım:

Enginar: Çok faydası olan enginar , halk arasında karaciğeri koruma özelliği ile tanınır. Aynı zamanda vücuttaki tüm iltihaplanmaları yok eder. Romatizma ağrılarına da katkısı büyüktür. İçerisinde bulunan folik asit ve potasyum sayesinde kemikleri daha da sağlam ve güçlü hala getirir.

Pancar: Bir diğer potasyum değeri yüksek olan besinimizdir. Potasyum sayesinde kemiklerimiz eskisinden daha da iyi bir hale gelir.

Hurma: Kemiklerimize faydası olan bir diğer minerallerden birisi de demirdir. Demir kemikler için güç kaynağıdır.

Kavun: C vitamini yüksek bir besindir. Aynı zaman da harika bir antioksidan barındırır. Antioksidan vücuttaki zehiri temizleyerek eski haline getirmeyi sağlar.

Kuşkonmaz: Halk arasında sistit hastalığına şifa kaynağı olarak bilinir. Sistit hastalığı hastalığı kadınlarda görülen idrar hastalığıdır. Doktorlar genellikle sistit hastaları için kuşkonmazı tüketmeleri konusunda ısrarcı davranırlar. Aynı zamanda kuşkonmaz adeta bir zehir atıcı olarak görev sağlar. İçerisinde bulunan folik asit ve C vitamini sayesinde zehiri atar. Ayrıca kemiklerin tekrar eski haline dönmesi sağlar.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN