Rinoplasti nedir?

Sağlık Aktif Sitesi Rinoplasti (Burun Estetiği) hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için araştırıyor. Ayrıntılar;

Burun son şeklini ancak ergenlik çağından sonra geliştirir ve bu gelişim 16 yaşına kadar tamamlanır. Bu, rinoplasti ameliyatının makul bir şekilde yapılabileceği en erken yaşı belirler.

Bir rinoplasti prosedürü, estetik açıdan daha hoş oranlar elde etmek ve kişinin fiziksel görünümünü iyileştirmek için burnu yeniden şekillendirir, düzeltir veya yeniden yapılandırır.

Bu genellikle estetik nedenlerle yapılırken, solunum sorunlarını düzelterek ve uyku apnesi ve horlama semptomlarını hafifletmeye yardımcı olarak işlevi iyileştirmek için bir prosedür olarak burun estetiği de yapılabilir. Bu durumlarda, hava yolunu bloke eden septum veya konka üzerinde de ameliyat olması muhtemeldir, aksi takdirde septoplasti veya submukozal rezeksiyon (‘SM Rezeksiyonu’) olarak bilinir.

Burunda yaralanma, sıklıkla burun kırığı, spor yapma veya fiziksel saldırı sonucu yaralanan büyük bir hasta grubu da vardır. Bunlar, sağlık sigortası şirketlerinin geri ödeme için kabul edebileceği birkaç hastadır.

Motivasyon ne olursa olsun, cerrahi yaklaşımımız, bir hastanın doğal özellikleriyle çalışmak, burnu yüzü uyumlu hale getirmek ve doğal görünümlü bir sonuç vermek için şekillendirmek üzere tasarlanmıştır. Bu, burun köprüsü ve ucunun boyutu, şekli, konturları ve tanımı arasında hassas bir denge gerektirir. Burun yeniden şekillendirme beceri ve cerrahi ustalık gerektirir, çünkü milimetreler doğal görünümlü bir sonuç ile ameliyatın bariz markalarına sahip olan arasındaki farkı yaratır.

Neden insanlar rinoplasti(burun estetiği) yaptırmak ister?

Hem erkek hem de kadın birçok insan için burunlarının boyutu ve şekli mutsuzluğa ve güvensizliğe neden olabilir. Bir rinoplasti veya burun estetiği, görünüşümüz hakkında hissettiklerimizi iyileştirmeye yardımcı olabilir ve özgüvenimizi ve genel mutluluk seviyelerini artırabilir.

Ayrıca, doğru solunum sorunları veya uyku apnesinin semptomlarını hafifletme gibi bir dizi tıbbi sorunun iyileştirilmesine yardımcı olabilir. İster kozmetik ister tıbbi nedenlerle, burun estetiği, bu tür durumlarda en etkili ve acil düzeltici prosedürdür.

kaynak :https://saglikaktif.com/estetik/

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN