Rahim İçi Görüntüleme

Rahim İçi Görüntüleme

Rahim filmi daha önceki görüntüleme yöntemlerine göre rahim konusunda çok daha fazla ayrıntıyı görmemizi sağlayan tıbbi bir yöntemdir. Çocuk sahibi olmakta zorlanan ya da daha önceden birden fazla düşük problemi yaşayan kadınlar bu görüntüleme yönteminden faydalanabilir. Yöntem sayesinde hastaya dair sorunlar çok daha iyi tespit edilebilir. 

Kısırlık olarak da bilinen infertilite tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerden birisi de rahim filmi yöntemidir. Hamile kalmak isteyen pek çok kadın infertilite ile karşılaşabilir. İnfertiliteye yol açan nedenler ise giderek daha karmaşık ve ayrıntılı bir hale gelmiştir. Bu sorunları tam anlamıyla gözlemlemek ve çözmek için rahim içini daha iyi görüntüleyen yöntemler tercih edilir. 

Rahim Filmi Nasıl Yapılır?

Hamile kalmak ve çocuk sahibi olmak pek çok kadının isteyip de ulaşamadığı bir şey olabiliyor. Bu konuda sorun yaşamak çoğu insanın yaşam kalitesini düşürüyor ve mutlu olmasının önüne geçilebiliyor. İşte bu konuda önemli bir çözüm sağlayan rahim filmleri de pek çok kadının sorununa çözüm getiriyor. Yöntem uygulanırken daha önceki ultrasondan farklı olarak rahim içine bir sıvı gönderiliyor. Bu sıvı sayesinde rahim içi daha ayrıntılı gözlemleniyor.

Rahim Filmi Kimlere Uygulanır?

Çocuk sahibi olamayan ya da birkaç kere hamile kaldığı halde çocuğunu düşüren her kadın rahim filmi yönteminden faydalanabilir. Uzman ve deneyimli bir hekimin yardımıyla bu yöntem pek çok kadının çocuk sahibi olmaya hayaline kavuşmasını sağlar.

HSG Filmi Avantajları Nelerdir?

Rahim filmi ve hsg filmi birbirinin yerine kullanılan benzer yöntemlerdir. Hatta aynı yöntemin farklı isimleridir. Her ikisini de rahmin daha iyi görülmesi için uygulanan gelişmiş bir görüntüleme yöntemi olarak tanımlayabiliriz. En büyük avantajları ise hamilelik konusunda sorun yaşayan ya da rahim içiyle ilgili hastalıklar olan kadınların sorunlarına büyük oranda çözüm getirmeleridir.

HSG Filmi Neden İstenir?

HSG filmi en başta hamile kalamadığını söyleyen ve bu konuda şikayeti olan kadınlardan istenir. Öte yandan düşük sorunu yaşayan kadınlara da bir çözüm sunabilir. Rahim içi tümör ya da kanser çeşitleri de pek çok kadın için tehlikelidir.

Bunların eken teşhis edilmesi ve hemen tedavi edilmesi için de HSG filmi en iyi çözümlerden birisidir. Bu uygulandıktan sonra hastanın sorunları daha iyi görülür ve daha kısa zamanda çözülebilir.

Ultrason Nedir ve Neden Çekilir?

Ultrason tanımı yapmak gerekirse tıbbi bir görüntüleme yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yöntem daha çok kadınlar için rahim içinin görüntülenmesi anlamında kullanılsa da aslında kalp, mide ve karaciğer gibi organların hastalıklarında da çok kullanılır.

İç organların her türlü sorunu ve hastalığı bu yöntemle daha iyi teşhis edilebilir. Bu yüzden sorun yaşasa da uzun bir süre kesin bir teşhis konulamayan hastalara uygulanır. Son yıllarda geliştirilen detaylı ya da ayrıntılı ultrasonlar da daha iyi bir görüntüleme imkanı sağlar. Hastanelere ve hastalıklara göre detaylı ultrason fiyatları da değişiklik gösterebilir.

Ultrason Kullanım Alanları Nelerdir?

Detaylı ultrason fiyatları aynı anda hangi organların ya da hangi bölgenin inceleneceğine göre değişebilir. Bu yöntemin kullanım alanları pek çok iç organı kapsıyor. Bunların başında rahim ya da genital bölgeler gelse de kalbimiz ve batın bölgemizde yer alan bütün organlarımız için de kullanılan bir yöntemdir.

Ultrason Fiyatları

Yukarıda da belirttiğimiz yeri ultrasonun uygulanacağı bölge ve hastanın genel özelliklerine göre detaylı ultrason fiyatları değişir, ama artık genel olarak çoğu kişinin ulaşabileceği bir düzeydedir.

Etiketler

YORUM YAZIN