Portekizce  Türkçe Çeviri

Portekizce  Türkçe Çeviri

 Hint- Avrupa dil ailesinin Romen Dilleri koluna mensuptur. 200 milyonu aşkın insan tarafından anadil olarak benimsenmiştir. İkinci dil olarak da birçok insan tarafından konuşulmakta olan Portekizce, İber yarımadası, Afrika, Amerika Birleşik Devletleri ve Asya kıtasında konuşulmaktadır. Aynı zamanda Portekizce; Angola, Brezilya, Portekiz, Gine- Bissau, Mozambik, Ekvator Ginesi, Sao Tome, Yeşil Burun Adaları ve Principe bölgelerinde resmi dil olarak kabul edilmiştir. Ayrıca konuşma şekillerine göre Avrupa Portekizcesi, Makao Portekizcesi, Lusofon ve Brezilya Portekizcesi olarak gruplara ayrılmıştır. Bu gruplar arasındaki kelimeler büyük ölçüde farklılık göstermese de şive bakımından birbirinden ayrılmıştır. Portekizce, Latin alfabesi kullanılarak oluşturulmuş bir dildir. Dilin yapısında diyagrafların (iki sesin birleşerek oluşturduğu tek ses. Örnek: ch,nh) Ayrıca Portekizce ve İspanyolca dillerinin birbirlerine benziyor olması karışıklıklara yol açabilmektedir. Ancak belirtilmelidirki kullanılan sözcüklerde yazım ve söyleyiş farklılıkları bariz bir şekilde görülmektedir. Portekizce çeviri faaliyetlerinin, alfabe benzerliği nedeniyle, Latin kökenli alfabelerin kullanıldığı dillerin konuşulduğu ülkelerin vatandaşları tarafından sıklıkla yapıldığı görülmektedir. Uzmanlarca yapılan tahminler doğrultusunda anadili Portekizce olmayan ancak Portekizce’yi aktif bir şekilde kullanabilen 13 milyon insanın var olduğu öngörülmektedir. Bu kadar fazla insanın Portekizce konuşabilmesi, en çok konuşulan diller sıralamasında Portekizce’yi dokuzuncu sırada görebilmemizi sağlamıştır.

 Portekizce – Türkçe Çeviri Fiyatları

 Türkçe Portekizce çeviri için ortalama bir fiyattan bahsedecek olursak, boşluksuz 1000 karakterlik bir çeviri için 70 TL ila 90 TL arasında bir fiyat biçmek uygundur. Kelime başına verilen fiyat veya sayfa başına verilen fiyatlarda farklılıklar görülebilmektedir. Aynı zamanda fiyatlar, çeviriyi yapan kişi veya firmaya göre de değişiklik gösterebilir. Değer aralığının geçerli olduğu zaman aralığı 2022 yılıdır.

 Çeviri talepleriniz ve detaylı bilgi için bizlere info@okeanostercume.com.tr mail adresimizden veya 05539103132 numaralı GSM & WHATSAPP & TELEGRAM hattımızdan ulaşabilirsiniz…

Etiketler

YORUM YAZIN