Piezo Burun Estetiği Nedir?

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Piezo burun estetiği burun ameliyatlarında burundaki kemikleri şekillendirmek için kullanılmakta olan, cilde en ufak bir zarar vermeden ya da burun dokusunda hiçbir kimyasal probleme yol açmadan ve tamamıyla ses dalgaları kullanılmak suretiyle gerçekleştirilen sancısız ve acısız bir operasyondur. Bu operasyon, ultrasonik ses dalgalarının kullanılması suretiyle kemiklerin şekillendirilmesine dayanmaktadır.

Piezo burun estetiği olarak adlandırılan bu teknolojinin ilginç olan yönü; cilt, damar gibi yumuşak yapıya sahip olan dokuları, kesmediği halde cihazın yalnızca kemik dokuya dokundurulması hainde işlev göstermesidir. Sahip olduğu doku seçme özeliği ile kemiklerin çevre dokularında herhangi bir zarara yol açmaz. Bu sayede operasyon esnasında kanama daha az gerçekleşir, buna bağlı olarak da operasyon sonrası daha az şişlik ve morluk ortaya çıkar ve hastaların da operasyon sonrası konforu da daha iyi sağlanmış olur.

Gerek fonksiyonel sorunlar gerekse estetik problemler dolayısıyla burun ameliyatı olmak isteyen kişilerin, operasyon esnasında burun kemiklerinin kırılması, oluşan morluklar ve günlük hayatı etkileyebilecek ağrıların ortaya çıkması sebebiyle korkuları nedeniyle bu ameliyatları sürekli olarak ertelemelerine yol açabilmektedir. Bu alanda henüz çok yeni teknolojik ürünlerden bir tanesi olan Piezo Burun Ameliyatı sayesinde hastaların tüm bu korkuları artık çok gerilerde kalıyor.

Piezo Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Piezo cerrahisinin en önemli avantajlarından bir tanesi, kanamayı çok azaltmış olmasıdır. Morluklar da önemli ölçüde azalmakla birlikte şişlikler de eski yöntemler ile kıyaslandığında çok daha kısa süre de geçmektedir.

Henüz çok yeni bir teknoloji olan piezo burun estetiği neticesinde daha farklı bazı avantajlar da söz konusudur. Bunlardan bir tanesi daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi operasyon sonrası oluşabilecek ödem, şişlik ve morlukları en aza indirmektir.

Burun ameliyatı olacak olan hastaların bu anlamda duymuş oldukları en büyük korku; ameliyattan sonra oluşacak ağrılardır. Piezo burun estetiği, gerek ameliyat sırasında gerekse sonrasında hem hastalara hem de hekimlere oldukça önemli avantajlar sağlamaktadır. Oldukça yeni olan bu yöntem ile gerçekleştirilen operasyonlar sonra, hastalarda bu şikayetler yok denecek kadar aza indirgenmiş oluyor. Bundan dolayı da hastaların günlük yaşamlarına dönmeleri çok daha kolay oluyor.

Fonksiyonel sağlık sorunu ya da estetik kökenli, nedeni her ne olursa olsun, burun ameliyatı olmak isteyen hastalara önerimiz; ameliyat dönemini sağlıklarına mola vermiş oldukları bir dönem olarak görmemeleri olacaktır. Hekimler, hastalarına operasyon sonrası sürecinden bahsederken sunmuş oldukları en önemli tavsiye; hemen hemen yatakta hiç kalmamaları ve günlük yaşantılarına bir an önce geri dönmeleri olmaktadır. Zaten sonucu başarılı olan bir burun ameliyatının ilk haftasını atlatan hastalar normal gündelik tempolarına dönmüş olmaktadırlar. Operasyon öncesi hastaların bubşekilde kaygılar hissetmesi yersiz olmayıp ameliyatların gerekli tüm tedbirler alınarak ve planlı, özenli bir şekilde iyi hekimler tarafından gerçekleştirildiğinde güzel sonuçlar elde edilen vs yaşam konforunu da önemli ölçü de arttıran operasyonlar olduğu da unutulmamalıdır.

Piezo Burun Estetiği Sonrası

Piezo burun estetiği operasyonu sonrası hastaların en çok merak duymuş oldukları hususlardan bir tanesi, ameliyat sırasında burnun içine yerleştirilen tamponların nefes alıp verirken probleme yol açıp açmayacağıdır. Bu duruma yönelik olarak geliştirilmiş olan silikon yaprak şekline sahip olan tamponlar, oluklu bir sisteme sahip olduklarından dolayı bu anlamda önemli bir rahatlık sağlamaktadır. Operasyonun sona ermesinden sonraki süreçte hastalar iş ve sosyal yaşamlarına ne zaman dönecekleri ile ilgili konuları merak ederler. Operasyon sonrası hastaların hastanede bir gün kalması istenebilmektedir. Hastanın eve çıkmasının üzerinden bir hafta geçtikten sonra ise tamponlar çıkarılır ve böylece hasta, normal iş ve sosyal yaşamına dönebilir.

https://eksisozluk.com/piezo-burun-estetigi–5772041

www.youtube.com/watch?v=4DnZZZmuhAU

www.cahitvural.com/piezo-burun-estetigi-fiyatlari

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN