Patates Diyeti ile Patates Gibi Olmayın!

Patates Diyeti ile Patates Gibi Olmayın!

Patates diyeti bilinen en popüler şok diyet listeleri arasındadır. Gün boyu sadece patates haşlaması yiyerek yapılan bu diyet nişasta kaynağı bu ürünün sürekli tüketimesiyle zararı bir hal alıyor. Zayıflama yöntemleri olarak kullanılan bu diyeti yapan bazı kişiler kilo vermek yerine kilo alıyorlar. Bu durumdan şikayetçi olmalarına rağmen ısrarla şok diyet uygulamaya devam ederek sağlıksız besleniyorlar.

Bu tür zayıflama yöntemleri kişinin metabolizmasını ciddi derecede bozuyor. Birçok hastalığa neden olan sağlıksız beslenme özellikle kişinin ciddi sorunları olduğunda daha büyük önem taşıyor. Yani tiroid, şeker, obezite gibi sorunlarda tek tip beslenme diyetleri işe yaramıyor. İşe yarayan bir zayıflama tekniği sadece ve sadece sağlıklı beslenmektir. Özellikle şeker ve unu hayatınızdan çıkarmanızdan itibaren beslenme sorunlarını da ortadan kaldırmış olursunuz.

Popüler zayıflama yöntemleri arasında bulunan parklardaki spor aletleri de son derece yanlış kullanılıyor. Bu aletleri hızlı yapmak değil doğru yapmak önemli. Bunu bilmeyen insanlar sakatlanma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyorlar.

Diyet Yaparken Patates Yenir Mi?

Patates bo nişasta içeren dolayısıyla tatlı olan bir sebzedir. Besleyiciliği oldukça yüksektir ancak kilo vermek isteyenlerin patates tüketmemeleri gerekir. Zayıflama yöntemleri kullanılarak kilo verilmeye çalışılması sırasında glisemik indeksi yüksek olan patatesin tüketilmemesi son derece önemlidir. Kilo vermek için bu tür sebzeler yerine yeşil sebzelerin tüketilmesi son derece önemlidir.

Patates, kan şekerinizin hızla yükseltir ve düşürür. Bu da yedikten sonra uyku haline girmenize ve halk arasında ağırlık basmasına neden olur. Bu yüzden uykuya dalmanıza yardımcı olmak yerine sizi harekete geçirecek besinleri tüketmeniz gerekir. Zayıflama yöntemleri olarak tercih edilen beslenme şekillerinde sağlıklı gıdalar arasında bulunan yeşil sebzeler ve koyu yeşil yapraklıların öncelikli olarak tercih edilmesi son derece önemlidir.

Diyet yaparken hiç yemeyin demiyoruz ama bir patates salatası yiyecekseniz, tabağınızda en fazla bir patatesin dörtte biri olmalı. Ayrıca patatesi diyeti zayıflama yöntemleri arasında düşünülmeyecek kadar zararlıdır.

Şok Diyetlerin Zararları

Patates olsun yumurta olsun tek gıdayla tercih edilen zayıflama yöntemleri her zaman başarısız biçimde sonuçlanır. Kişinin organ kaybına zemin hazırlayan harabiyete neden olmakla birlikte kilo verirken bir süre sonra kilo veriminin durmasına ve tam tersi kilo alımının başlamasına neden olabilir.

Şok diyet sizi hipotiroid hastası yapabilir. Bu durumda kilo vermeniz gerçekten de zor olur. Ayrıca hormon ilaçları kullanmak zorunda kalacağınız için yaşam boyu doktor peşinde olmanız gerekir. Zayıflama yöntemleri olmayan şok diyetler yerine sağlıklı yaşam ve beslenme konularını ilgi alanınız yapabilirsiniz. Sağlıklı beslenmek yaşam boyu süren bir durumdur.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN