Oya Aydoğan’ın Renkli Hayatı

Yeşilçamın en önemli oyuncularından olan değerli sanatçı Oya Aydoğan yediği patatesten aort damarının yırtılması sonucu kaldırıldığı hastanede bir haftadır yaşam mücadelesi veriyordu. Sevenleri tarafından bu gün acı haberi alınan değerli oyuncu Oya Aydoğan kimdir peki;

80’li yılların aranılan yüzü Oya Aydoğan, 10 Şubat 1957 yılında Erzincanda doğmuştur. Ortaokul eğitimini St. Pulcheri orta okulunda okuyan güzel oyuncu, lise eğitimini ise St. Michel Lisesinde tamamlamıştır.

1976 yılında sinema dünyasına adım atan ünlü oyuncu 80′ li yılların aranılan yüzüydü, birçok ünlü isimle film çekmiştir. Kara gurbet, Beyaz Perda, Nehirler Denize Akar, Günaha Girme, Dertli Pınar, Kalbimdeki Acı, Berduşlar, Yüz Numaralı Adam, Unutamadım, Ağla Anam Ağla, Çile Tarlası, Neşeli Günler, Deli Şahin, Günahkar, Bez Bebek, Düşman Kardeşler, Evdeki Yabancı gibi birçok yapımda yer almıştır.

Ünlü oyuncu Oya Aydoğan Tedavi gördüğü hastanede bu gün hayatını kaybetti, 59 yaşında olan Oya Aydoğan 16 Mayıs Pazartesi günü saat 14:00 ‘de Cemal Reşit Rey salonunda yapılacak anma töreni sonrası, ikindi namazından sonra Ulus mezarlığına defnedilecektir.

Mekanı cennet olsun güzel oyuncunun…

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir