Oto Serviste Dikkat Edilecekler Listeniz Olmalı

Oto Serviste Dikkat Edilecekler Listeniz Olmalı

Onarım alanına girdikten sonra çalışma koşullarına dikkat edin . Kışın dükkân sıcak, yazın ise mümkün olduğunca serin olmalıdır. Mikro iklim, işin kalitesini etkiler. Ustabaşının elleri üşüyorsa ve sürekli ısınmak istiyorsa, arabanızın tamirini çabucak yapacaktır. Bu süreç yaz aylarında daha yavaş olacaktır. Bir tamirci insan olarak ne kadar iyi olursa olsun, mükemmel bir çalışan olmalıdır. Çalışma koşulları, işin kalitesi üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir.

Her zaman tamircinizle iletişim kurun.  Konuşma şekli, sorununuzu size nasıl anlatacağı, sebepleri ve nasıl çözeceğiniz çok önemli. Özellikle teknik konularda uzman olmasanız bile. Tamircinin niteliklerini ve tecrübesini sizinle yaptığı konuşmada zaten anlayacaksınız.

Örneğin, ana yönü argümantasyondur . Bazı Servis İstasyonlarında ustabaşılar, işletmenin hizmetlerini empoze edecek, ancak tavsiye etmeyecek. Farkı anlayın, yalnızca birini diğeriyle karşılaştırarak deneyimleyebilirsiniz.

Bazıları, özellikle titiz sürücüler, küçük bir kontrol mekanizması düzenler. Ya var olmayan bir sorun icat ederler ya da herhangi bir sorunun çözümünü ve fiyatını bilerek ustabaşının önerilerini dinlerler. İlk durumda, böyle bir kontrol vicdani bir organizasyon bulmanızı sağlar. Ustabaşı, olmayan bir sorunun onarım ücretini size söylemeye başlarsa, aracınızı güvenle kutudan çıkarıp aramaya devam edebilirsiniz.

İşletmenin tanıtımı, sürücülerin her zaman dikkat etmediği bir artıdır. Tabii ki, daha az “terfi edilen” işletmelerde iyi ustabaşılar çalışır. Ancak ödüllerin, diplomaların ve sergilere katılımın varlığı, mekanik deneyimine tanıklık ediyor.

Tüm bunları olumlu şekilde karşılayan Ümraniye oto servis noktamıza davetlisiniz.

Etiketler

YORUM YAZIN