Or-Med Kaliteli Hastane Malzemeleri Üretim Firması

Or-Med Hastane Malzemeleri satış firması olarak, 33 yıllık tecrübemizle hastane malzemeleri konusunda sizlere hizmet veriyoruz. Kaliteli malzemeden üretilmiş olan hastane malzemelerimiz, konforlu tasarımı ile hasta kullanımına uygundur. Kullanışlı yapısı ve dayanıklı malzemesi ile uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Medikal fabrikamız ile Türkiye’nin lideri konumunda olmaktan mutluluk duyuyoruz. Son teknolojik gelişmeleri ve dünya medikal sektöründe yaşanan tüm ilerlemeleri inovasyonel bakış açısı ile takip ediyoruz. Türkiye’de 81 ile yapmış olduğumuz ücretsiz kargo hizmetimizle, ihtiyacınız olan medikal ürünlerimizi teslim ediyoruz.

Ürünlerimiz

Medikal, hastane ve veteriner alanına sunduğumuz hizmetlerimizde, ihtiyaç duyulan tüm ürünler mevcuttur.

Ürünlerimiz;

 • 2 Motorlu Hasta Karyolası
 • Ev Tipi Hasta Karyolası
 • Hastane Tipi Hasta Karyolası
 • Çocuk Hasta Yatakları
 • Hasta Yatakları
 • Veteriner Muayene Masası
 • Muayene ve Masaj Masaları
 • Kan Alma Koltuğu
 • Jinekoloji Muayene Masası
 • Tattoo Koltuğu
 • Hastane Demirbaşları
 • Hasta Taşıma Sedyesi

Hastaların kullanımına uygun olan tüm demirbaş ve malzemelerin tedarikini gerçekleştiriyoruz. Yetişkin hastaların yanı sıra çocuk hastalar için de özel malzemeler üretmiş bulunmaktayız.

Hasta Karyolası

Hasta karyola ürünlerimiz tüm hastaların konforlu tedavi süreci yaşaması adına önemlidir. Medikal malzeme firması olarak, ev tipi hasta karyolası sunuyoruz. Hastane ve evde konforlu bir tedavi ortamı oluşturmak hedeflerimiz arasındadır. Motorlu ve motorsuz hasta yataklarımız ile sizlere hizmet veriyoruz. Her bütçeye uygun malzemelerimizin kalitesinde değil fiyatında indirim yapıyoruz. Hasta yataklarımız çeşitli tasarımlara sahiptir. Her hastalık için özel olarak üretilen yataklarımızın kullanımı da yine hastanın rahatlığına uygundur. Birinci sınıf malzememizde yer alan metal malzememiz paslanma yapmıyor. Hasta karyola ürünlerimizin öneminin hastalarımız için ne denli önemli olduğunun bilinciyiz. Özellikle yatalak hastaların sürekli yatakta vakit geçirmeleri, konforlu olmasını gerektirir. Korkuluk malzemesi ile hasta güvenliğini sağlıyorsunuz. Tekerlekli yapısı ise hasta yatağının yerini değiştirmek adına önemlidir. Ortopedik sorun yaşayan hastalarda tavsiye ettiğimiz motorlu karyolamız bu anlamda ihtiyaçlara cevap veriyor.

Motorlu ve Motorsuz Hasta Yatakları

Motorlu hasta yataklarımız farklı tasarımlarda ve işlevde sizlere sunulmaktadır. Motorlu hasta yataklarımız; tek motorlu, 2, 3, 4 ve dual motorlu yatak modellerimizden oluşuyor. Motorlu yataklarımızın ortopedik hastalara faydası oldukça fazladır. Kumandalı olarak çalışan hasta karyolası kullanışlı bir yapıdadır. Motorlu hasta yataklarımız ABS başlık, tabanca korkuluk, korkuluk ve ahşap başlık özelliklerine sahiptir. Ortopedik lazer kesim, lazımlık gibi ek özelliklere sahip olan motorlu karyola fiyatları değişebilmektedir. Motorsuz hasta karyola manuel olarak kullanılan yatak modelleridir. Ayar olarak bir, iki ya da üç şekilde ayarlanmıştır. İki ayarlı olan hasta karyolasında sırt ve ayak bölümünde hareket sağlayabilirsiniz. Üç ayarlı olan yatak modellerimizde ise aşağı, yukarı, sırt ve ayak kısımlarında hareket özelliklerine sahiptir.

Veteriner Muayene Masası

Veterinerlik alanında hayvanların tedavisi için hastalığın tespiti, rutin muayenenin yapılması gibi bazı işlemlerde veterinerlerin rahat muayene edebilmesini sağlayan muayene masası ürünlerimizi sunuyoruz. Paslanmaz çelikten üretilen muayene masalarımız arasında ameliyat masası da yer almaktadır. Hastanede olduğu gibi ameliyat yapılan diğer sağlık sektörleri arasında veterinerlik bulunur.

 • Paslanmaz Çelik Veteriner Muayene Masası
 • Paslanmaz Veteriner Ameliyat Masası
 • Tek Motorlu Veteriner Operasyon Masası
 • İki Motorlu Paslanmaz Veteriner Operasyon Masası

Paslanmaz çelik malzemenin ameliyat ortamında ne denli önem arz ettiği bilinir. Tek motorlu ve iki motorlu ürünlerin ayarlanabilir olması, ameliyatın daha başarılı geçmesini sağlar. Muayene odasının daha hijyenik ve hareket edilebilir olması, hayvanların daha rahat muayene edilmesini kolaylaştırır.

Muayene ve Masaj Masası

Muayene masası; hastane, poliklinik ve kliniklerde olması gereken bir hastane malzemesidir. Bu malzemelerin hasta konforuna uygun olması oldukça önemlidir. Doktor ve hastaların muayene sırasında daha konforlu olabilmesi için kaliteli muayene malzemesinin olması gerekir. Masaj masası ise Spa merkezi, medikal masaj merkezi, otel sağlık alanlarında en fazla talep edilen ürünlerimiz arasındadır. Çanta tipi masaj yataklarımız hem konforlu hem de portatif bir tasarıma sahiptir.

Kan Alma Koltuğu

Kan alma koltuğu hastanelerde birçok hastalığın tanısında önemli olan bir malzemedir. Hastaların kan verirken korkusunu yeneceği, rahatlık hissedeceği, ayarlanabilir ve başını yaslayabileceği bir düzene sahip olan koltuk tasarımlarımızda kullandığımız farklı renkler, hastalara enerji verir. 19 kg ağırlığında olan kan alma koltuklarımız 560mm en, 530mm, 1850mm boy ve sedye uzunluğu 170 cm’dir. Motorlu ve elektrikli kan alma koltuğu ile kolay bir kan alma süreci geçireceksiniz.

Jinekoloji Muayene Masası

Jinekolojik muayeneler için kullanılan modellerimiz daha farklı tasarıma sahiptir. Bu tasarımlarımız daha çok hastalığın türüne ve tedavi şekline göre değişiklik gösterir. Muayene koltuğunda bulunan bazı aparatlar ayarlanabilir özelliktedir. Jinekolojik tedavide bacakların daha rahat bir şekilde doğru pozisyonda durabilmesi adına ayak koyma aparatlarımız bulunmaktadır. Jinekoloji muayene masası ve koltuk modelimizde farklı renk seçeneklerimiz ve ücretsiz kargo imkânımız bulunuyor. Masamızın koltuk modeline gelmesi ve sedye modelinde olan masalarımız birinci sınıf malzemeden üretilmiştir.

Tattoo Koltuğu

Tattoo koltuklarımız, dövme sanatı yapan kişilerin uygulama alanlarında olması gereken bir üründür. Uzun süren ve günlere yayılan tattoo işlemlerinde müşterilerin daha rahat hareket etmelerini sağlayacak kalitededir. Dövme uygulamasında uzun süre sabit kalmak önemlidir. Kişilerin tattoo uygulanmasını istedikleri alanlar için tattoo sanatını yapan kişinin odaklanması gerekir. Dolayısıyla kişinin hareketi kısıtlanmalıdır. Uzun süreli sabit kalınan koltukların ise konforlu olması oldukça önemlidir.

Hasta Taşıma Sedyesi

Hasta taşıma sedyesi, hastane içerisinde hastaların farklı bölümlere taşınması, ameliyata götürülmesi, klinik alanlarında tedavi sürecinde kullanılan ürünlerimiz arasındadır. Hasta taşıma sedyesi modellerimiz her kullanım için uygun tasarıma sahiptir. Ürettiğimiz tüm hastane malzemelerinde öncelikle hastalık türü, kullanılacak sağlık bölümü ve ortamını göz önünde bulundurarak belirliyoruz.

Hasta taşıma sedye çeşitlerimiz;

 • Arabalı Hasta Taşıma ve Transfer Sedyesi
 • Genel Amaçlı Amortisörlü Sedye
 • Genel Amaçlı Hasta Taşıma Sedyesi
 • Hasta Yıkama Sedyesi Paslanmaz
 • Katlanır Hasta Sedyesi

Arabalı hasta taşıma ve transfer sedyesinde hasta naklinin konforlu olarak ilerlemesi sağlanır. Acil durumlar olduğunda bilinç kaybı yaşamış olan kişilerin taşınması için kullanılabilir. Yürüme konusunda zorluk çeken kişilerin, merdivenden indirilmesi için kullanılması gereken durumlarda tavsiye ediyoruz. Merdiven için özel bir sandalye olması gerekmektedir. Bazı sedye modellerimizde omurga ve ortopedik sorunu yaşayan hastaların transferinde önemlidir.

Katlanır Hasta Sedyesi Ne İşe Yarar?

Önemli yaralanma ve kaza müdahalelerinde hastaların acil transferinde çok dikkatli nakil yapılması gerekir. Kaza mahallinde yaralanan hastaların ölüm riski taşımaları, hastaneye getirilene kadar dikkatli olmasını gerektirir. Hızlı hareket edilmesi gereken kaza zamanında, kaymayan ve güvenli malzemeden sedyenin olması gerekir. Kazaların birçok alanda olması mümkündür.

Hastaları olay yerinden ambulansa taşırken engebeli, iniş çıkışta sorun yaşanan birçok alan olabilir. Bu alanlardan nakil yapılırken en önemli durum, sağlam bir şekilde hastanın güvenli olarak ambulansa taşınması, sonrasında hastaneye girişinin sağlamasıdır. Transfer taşımasında oldukça ağır olan hastanın taşınmasını kolaylaştırmak için malzemenin hafif ve dayanıklı olması gerekir. Kanamalı kazalarda ya da vücut sıvılarında ortaya çıkan lekeler için kullanılan malzeme niteliği vinil kaplamadır. Su geçirmez özellikli, 3 kg boş taşıma ağırlığına sahiptir. 150 kg hasta kapasitesine sahiptir.

Yaralının ya da hastanın düşmesini engellemek adına 2 adet kemer kullanıyoruz. Kullanıldığı alanlar; sağlık ocağı, poliklinik, klinik, fabrika, iş yeri, otel, itfaiye, okul gibi birçok alan vardır. Hayat kurtarmak adına birçok noktada bulunması gereken hasta sedyelerimiz özel taşıma çantasına sahiptir. Hasta sedyesi kontrollü hasta transferi için önemlidir. Hasta transferi, kaza ya da hastanın olduğu her an yapılabilir. Önemli olan ihtiyaç halinde hastanın daha fazla zarar görmemesi için kullanılması önemlidir.

Hem kemerli kullanıma sahip olması hem de alüminyum malzemeden üretilmiş olması tercih edilmesi için önemli sebeplerdir. Sunduğumuz her ürün için kaliteye önem veriyoruz. Hastalarımız için önemli, hastaneler için zaruri olan tüm hastane ekipmanlarımızı uygun fiyatlara sunuyoruz. Toplu alımlarınızda sizlere özel fiyat listesi oluşturmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her alanda işlerinizi kolaylaştırmak, hastaların konforunu ve yaşam kalitesini artırmak için 33 yıldır olduğu gibi durmadan çalışıyoruz.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN