Omega 3 Nelerde Var?

Omega yağ asitleri günlük beslenme düzenimizin içerisinde yer alması gereken, vücudumuz ve beynimiz için oldukça faydalı görevler üstlenen yağlardır. insan vücudu bu yağları kendi üretemez. Bu sebeple mutlaka dışarıdan besinlerden veya takviye edici gıdalardan alınması gerekir. İçeriğinde omega-3 bulunduran birçok besin bulunmaktadır. Bu besinleri çeşitli sebeplerle tüketmek istemeyen kullanıcılar ise takviye edici gıdalara başvurabilirler.  Takviye edici gıdalar doğru seçildiğinde vücudun omega-3 ihtiyacını karşılama potansiyeline sahiptir.

Omega 3 yağ asitlerinin insan vücudu için birçok yararı vardır. Bunlardan bazıları; Astım hastalığının önlenmesinde yetişkin ve çocuk fark etmeksizin yarar gösterir. Karaciğerdeki fazla yağdan kurtulmaya destek olur. Kanser riskinin azalmasına destek olur. Depresyon ve kaygı bozukluklarına dair şikayetleri azaltmaya yardımcı olur. Kan lipitlerini önemli ölçüde azaltır. İltihap ve ağrıları hafifletir. Bunama riskini azaltır. Kalp rahatsızlıklarına olumlu etkiler gösterir ve bunlar gibi daha birçok faydası bilinmektedir.

Omega 3 İhtiyacı Hangi Besinlerden Karşılanır?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Omega 3 insan vücudunun kendi üretebildiği bir madde değildir. Buda bizleri mutlaka dışarıdan almaya mecbur kılar.

Omega 3 genellikle deniz ürünlerinde bulunur özellikle soğuk sularda yaşayan somon, sardalye, ton, uskumru gibi yağlı balıklar ile gölde yaşayan alabalıklarda bulunur.  Omega-3 açısından zengin olan bu balık türlerini düzenli olarak tüketmekte fayda vardır. Deniz ürünleri dışında omega-3 ihtiyacının karşılanabileceği besinler ise; ceviz, kanola yağı, keten tohumu, tavuk, kırmızı et, yumurta taze fesleğen olarak örneklendirilebilir.

Nutraxin Omega-3

Omega-3 besinlerden alınabildiği gibi takviye edici gıdalardan karşılanması da mümkündür. Özellikle balık yemekten hoşlanmayanlar için balık yağı kapsülleri ilk tercih olmuştur. Ancak piyasada birçok takviye edici gıda dolaşmaktadır ve çoğunun güvenilirliği tartışılmaktadır. Özellikle sosyal medya kullanımında ki yaygınlık her ürünün tanıtımına fırsat vermektedir. Bu sebeple de doğru ürüne ulaşmak zordur ancak doğru ürüne ulaşıldığında alınacak verim buna değer.

Nutraxin Omega-3 her zaman ilk tercih olarak kullanıcıların yanında. Tek başına vücdun omega-3 ihtiyacını karşılayabiliyor. İnsan vücudu testlerle kanıtlanan ve ağır metal içermeyen bu ürün günde 1 ya da 2 defa bol su ile kullanılıyor ve yaş kriteri bulunmuyor.

 

 

 

 

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN