OHAL Kararı 29 Ekim Kutlamalarını Engelleyecek mi?

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından gerçekleşen OHAL ile bazı illerde gerçek anlamda sıkı yönetimin ilan edilişi ve bazı gösteri, yürüyüş ve etkinliklerin yasaklanması halk tarafından tepki görüyor.

15 Temmuz sonrası halkın meydanlara çıkmasına yasak getirmeyen hükümet, OHAL kararının gelmesiyle bazı illerde sıkıyönetim ilan etmişti. Geçtiğimiz günlerde OHAL’in uzatılması kararının da verilmesinin ardından bazı batı illerinde de sıkıyönetim gerçekleşiyor.

Ankara Valiliği’nin 30 Kasım’a kadar gösteri, yürüyüş, etkinlik ve kutlamaları yasaklaması OHAL kararının sıkı sıkıya tutulduğunun bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Atatürkçüler’den Tepki Yağıyor

OHAL kararı ile peşinden gelen etkinlik, yürüyüş ve kutlamaların yasaklanmasına en çok tepki gösterenlerin Atatürkçü’ler olduğu sosyal medyada izlenimler arasında.

Sosyal medyada tartışılan konulardan biri, “bu tür yasaklamalar nedeniyle 29 Ekim’i kutlamamıza izin verilmeyecek ve bazı değerlerimizi elimizden alacaklar” gibi tartışmalar yer alıyor. Aynı zaman da 10 Kasım günü hayatını kaybeden Ulu Önder Atatürk’ün ölüm yıl dönümü için anma töreninin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise tartışma konusu oldu.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir