Obezite Tedavisi

Obezite Tedavisi

Obezite hastalığının tedavisi için ilk olarak obezite ameliyatı uygulanır. Bu ameliyat haricinde uygun görülmesi durumunda tüp mide ameliyatları da uygulanabilir.

Obezite Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Obezite cerrahi girişim sonrasında da yeniden fazla kilo almanız mümkündür. Bu durum tamamen sizlerin yaşam biçimiyle ilgilidir. Bu nedenle obezite ameliyatı sonrasında da yaşam biçiminizi düzenlemenizde fayda vardır.

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Etkili Oluyor?

Ameliyatta uygulanan teknik üzerinden fazla kilolar kademeli bir şekilde azaltılıyor. Obezite cerrahisi ameliyatı hastanın obezite durumuna göre etkisini erkenden gösterebiliyor.

Obezite Cerrahisi Sonrası, Ne Kadar Sürede Ne Kadar Kilo Verilir?

Obezite cerrahisi sonrasında ortalama olarak 2-3 gün içerisinde 5 kilograma kadar fazla kilolar yok edilebilir. Bu durum tamamen hastanın tutumuna ve ameliyatın uygulandığı klinik merkezinin kalitesine bağlıdır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Zaman İşe Dönmek Mümkündür?

Obezite cerrahisinden sadece 2 gün sonrasında normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu süreç öncesinde evinizin konforunda istirahat etmeniz önemlidir. Obeziteden kurtulmak istediğinizde mide balonu ameliyatını güvenle yaptırabilirsiniz.

Mide Balonu Nedir?

Ülkemizde uygulanan mide balonları ve tüp mide ameliyatı sadece obezite ve aşırı yemek alışkanlığına karşı geliştirilen bir tür tedavi uygulamasıdır. Bu uygulamadaki balon tıbbi bir üründür. Bu nedenle hali hazırda şişirilerek mide üzerinde uygulanır.

Fazla kilolarınızdan en pratik bir şekilde kurtulmak için mide balonu tedavisinden faydalanabilirsiniz. En etkin tedavi seçenekleri arasında yer alan mide balonları bu nedenle Dünya Sağlık Örgütü tarafından da tavsiye ediliyor.

Bu yöntem üzerinden mide sağlığınız da güvence altına alınır. Çünkü mide balonları doğrudan midenizin daha sağlıklı kalmasına destek oluyor. Bu yöntemden bugün daha cazip fiyat tarifesi üzerinden faydalanabilirsiniz. Böylece yüksek ödeme yapmadan sizler de mide balonlarına başvurabilirsiniz.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Bu soru yoğun bir şekilde soruluyor. Bu nedenle mide balonu uygulaması klinik merkezleri tarafından da detaylı olarak sunulur. Bu ürünlerin uygulanışı doğrudan doktor tarafından yapılır. Uygun görülmesi durumunda ağız kanalından mideye geçmesi sağlanır.

Yutulabilir Mide Balonu Neden Takılır?

Yutulabilir mide balonu birçok nedenlerden dolayı takılır. Bu uygulamanın daha pratik olması ve hastaya zaman kazandırması amacıyla uygulanır. Yutulabilir mide balonları en garantili tedavi uygulamasıdır.

Mide Balonu Fiyatları

En güncel mide balonu fiyatları doktorunuzun sitesinden görebilirsiniz. Mide balonları fiyatları hastaneler ve doktor klinik merkezleri arasında farklılık gösterir.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatları adından da anlaşılacağı üzere tıbbi bir tüpün doğrudan mide organına uygulanmasıdır. Bu nedenle tüp mide ameliyatı adını almıştır.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Bu uygulama daha çok obezite ve benzeri türden hastalıklarda uygulanır. Böylece tüp mide ameliyatı bireylerin sağlıklı kalmasını sağlar.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık tüp mide ameliyatı ve yutulabilir mide balonları gibi tedaviler uygulanıyor. Bu kapsamda fazla kilolar birkaç günde yok ediliyor.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Tüp mide ameliyatları olanlar ortalama olarak 5 ila 30 kilo aralığında fazla kilo atabiliyor. Bu nedenle tüp mide ameliyatı oldukça etkili bir tedavidir.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Bakıldığında tüp mide ameliyatları 65 yaşına kadar uygulanabilir. Fakat obezite ameliyatları gibi bu ameliyat türünde de yüksek tansiyon ve şeker hastalığı olması durumunda ameliyat yaptırılmadan önce doktordan onay alınmalıdır.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Günlük bol miktarda taze sebze ve meyve tüketilmelidir. Tüp mide ameliyatlarından sonra obezite ameliyatı sonrasında olduğu gibi düzenli ve düşük yağlı beslenilmelidir. Çünkü aşırı yağlı ürünler yeniden bireylerin tüp mide ameliyatları yaptırmasına neden olabilir.

Etiketler

YORUM YAZIN