Neden İlk Tercih Köpekler?

 

Kendisine bir hayat arkadaşı arayışında olan insanlar evcil hayvanları seçmekteler. Evimizde besleyebileceğimiz birkaç çeşit hayvan vardır. Bunlar kedi, köpek, kuş, balık gibi hayvanlardır. Bunların arasından da en çok tercih edilenlerden biri köpeklerdir. Bunun en büyük sebebi ise insanın yalnızlaşması olduğunu düşünüyorum. Ve herkes bir hayvan edinmek için ilk tercih olarak köpeği görür ve köpek fiyatları araştırması yapar.

Köpeğin tercih edilmesinin birkaç sebebi vardır. Bunlardan biri eve yabancı bir insan geldiği zaman evin korunmasını istemeleridir. Bir diğer sebebi ise köpeklerin sadık hayvanlar olmasıdır. Bir köpeğe bir süre ev açtığınız zaman sizi asla unutmaz. Kediler ise nankör olarak görünür. Çünkü kediler kendileri yiyecek bir şey bulabilecek iken köpekler size muhtaçtır. Siz yemeğini vermeniz halinde doyar siz dışarı çıkardığınız takdirde tuvaletlerini yaparlar.

Bu yüzden aslında sahibine karşı bir itaatkarlardır. Bu sebeplerden dolayıdır ki insanlar evcil hayvan olarak köpekleri tercih ederler. Satılık köpek ilanları ararlar. Artık evcil hayvanlar için pet shop dolaşmanız gerekmiyor. Çünkü Bin Bir Köpek gibi internet sitelerinde insanlar köpeklerini satışa çıkarabiliyorlar.

Küçük Köpek Cinsleri

İnsanlar bazen köpek isteseler de evleri küçük olduğu için edinemediklerinden yakınırlar. Aslında büyümeyen cinsleri tercih edebilirler. Örneğin pomeranian boo bu cinslerden biri.

 

Kaynak : https://www.binbirkopek.com/

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN