Minik Irmak’ın Minik Bedeni Toprağa Verildi

14 Ekim Günü Hurdacı Himmet A. Tarafından öldürülen ve kendi elleriyle gömen komşusu, geçtiğimiz günlerde itiraf etmiş Minik Irmak’a ait cansız bedenin yerini söylemişti. Gömüldüğü söylenen yerde günlerce arama yapıldıktan sonra nihayet bulunan cenaze, bugün Manisa Alaşehir Tokuçzade Camii’nde cenaze namazı kılındıktan sonra toprağa verildi.

İkindi namazından sonra cenaze namazı düzenlenirken, namaza belediye başkan vekili ve CHP’li bir çok siyasetçide katıldı. Katılanlar arasında CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin, ManisaBüyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Alaşehir Belediye Başkanvekili Hasan Alıcı, Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürü Murat Konan, siyasi parti temsilcileri, yakınları ve çok sayıda Alaşehirli vatandaş vardı.

“Halk İdam İstiyor”

Cenazeye bini aşkın Alaşehir’li vatandaşın katılmasıyla yapılan röportajlarda, zanlı için idam istendiği belirtildi. Aile bireylerinin ayakta durmakta zorlandığı ve bir çok insanın ise göz yaşlarına boğulduğu görüldü. Irmak’ın minik tabutu ise üzeri çiçek dolu bir şekilde uğurlandı.

10 Yaşında ki abla Ayşe Kubal ise kardeşinin tabutunu dua ederek uğurladı. Cenaze namazının ardından Minik Irmak’a ait tabut omuzlarda taşınarak Yeni Mezarlık’a yakınları ve bir çok vatandaş tarafından devnedildi.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN