Migrene Ne İyi Gelir ?

Migren, bir çok insanın yaşadığı bir rahatsızlıktır. Migren, şiddetli baş ağrısı durumudur. Şakaklarda ve başın belli bölgelerinde, ensede, alında belirgin hissedilir. Gün boyu hareket etmeyi, uyumayı, gün içi tüm aktiviteleri olumsuz etkiler. Bu ağrının tarifi genellikle, baskı veren, tabiri caizse zonklayıcı, oyucu şekilde ifade edilir. Migren ağrısının süresi de uzundur. Yaklaşık dört ile altmış saate kadar sürebilmektedir. Migren ağrısı için neler yapabiliriz sorusunun cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

Migren Ağrısı İçin Neler Yapılabilir?

Ağrı kesiciler migren için çözümdür. Hekiminize başvurarak kuvvetli bir ağrı kesici isteyebilirsiniz. Bunun dışında bitkisel tedaviler de migrene çözüm olabilmektedir.

Migren İçin Doğal Çözümler

Elma Sirkesi

Elma sirkesinin mucizevi olduğunu hepimiz biliyoruz. Migren ağrısı için de oldukça etkilidir. Elma sirkesi, yüksek kan basıncını azaltır, kemik ağrısını hafifletir. Migren için;
Bir bardak suya bir çorba kaşığı elma sirkesini ekleyin. Bu karışımı için. İlk başlarda biraz zor olsa da kaşıkla içmeye başlayabilirsiniz.

Zencefil

Bir çok makalede zencefilin migrene iyi geldiği belirtilmektedir. Zencefil kas kasılmalarını azalttığı için migreni geçirmede çok etkilidir. Gün içerisinde bir bardak güzel demlenmiş zencefil çayı için.

Buz Torbası Uygulaması

Buz torbası uygulaması en sık başvurulan yöntemlerden biridir. Soğuğun baş ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. Soğuk, kan damarlarını daralttığı için migrene iyi gelmektedir.
Bir parça buzu bir havluya sarın. Bunu alın, ense ve boyun bölgesine belli aralıklarla tutun. Bu işlem toplam on beş dakika kadar sürmeli.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN