Mide Gazı Nasıl Geçer ?

Genel olarak hemen hemen herkes de görülen bir hastalıktır. Şişkinlik ile kendini belli eder. Ayrıca geçmediği zaman bir süre sonra ağrı hissi vererek daha da rahatsız edici bir hale gelir. Bu durumdan kurtulmak için başvuracağımız birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerin hepsini evimizde bulunan malzemeler ile yapabiliriz. Peki bu sancımızı nasıl geçirebiliriz bakalım:

LİMON :

Genellikle çok sık başvurulan bir yöntemdir. Kolayca gaz problemimizi gidermemize yardımcı olur. Bir bardak ılık suyumuzu alalım. İçerisine orta büyüklükte olan limonumuzu sıkalım. Daha sonra karıştırıp, içelim. Dört beş dakika yürüyelim. Hemen etki ettiğini sizde göreceksiniz.

MELİSA ( OĞUL OTU ) :

Halk arasında genellikle sakinleştirici özelliği ile bilinip, kullanılır. Fakat mide gazına da çok büyük fayda sağlar. Limon kullanamayanlar ve bu yüzden çözüm arayanlar için harika bir yöntem kaynağıdır. Bir bardak sıcak suyumuzu alıp, içerisine bir tutam melisa ( oğul otu ) atalım. Altı yedi dakika demlenmesini bekleyelim. Daha sonra küçük bir süzek yardımı ile temiz bir bardağa süzelim, içelim.

PAPATYA ÇAYI :

Mucizevi olan bu çay mide gazına çok iyi gelir. Başka hiçbir malzemeye gerek kalmadan ağrılarınızı giderir. Bir bardak ılık suyumuzu alalım. İçerisine beş altı adet papatyalarımızdan atalım. Hemen ardından süzüp içelim. Ayrıca papatya sakinleştirici özelliği de sahiptir.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN