Mide Balonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mide Balonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mide balonu sıkça araştırılan konular arasında yer almakla birlikte bu yöntem yan etkilerinin zararsız oluşu ile de dikkat çekmektedir.  Bu dikkat çekiş rövanşa taşımaktadır. Aşırı kilolu olum durumlarından öte obezite ile baş etme yöntemi olan bu teknik de kilo sınırlaması yoktur.

Vücut kitle indeksi 25 ve 30 olan kişiler tercih etmektedir. Vücut kitle indeksi 30’un üzerinde olan obezite hastaları da bu yöntemi tercih etmektedir. Ortalama olarak 10 ila 15 kilo kaybı yaşatsa da bu yöntem ile 70 kiloya kadar kilo veren hastalarda vardır.

Mide Balonu Nedir?

Gastric balloon olarak bilinen mide balonu zayıflama tekniklerinden bir tanesidir.  Mide balonu mideye yerleştirilen ve geçici bir süre midede bırakılan şişirilebilir bir tıbbi ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.  Obezite tedavisinde kullanılan cerrahi dışı yöntemlerden biri olan Mide Balonu obezite dışındaki aşırı kilo alımlarında da tercih edilebilmektedir.

Diyet ve aynı zamanda egzersiz ile baş edilemeyen fazla kiloların atılması ve kişinin daha sağlıklı bir yaşam ile buluşturulmasını hedefleyen bu yöntem ile kilo verme hızlandırılır.

Ameliyatın istenmediği ve istense de zararlı olacağı düşünülen durumlarda mide balonu uygulaması tercih edilmektedir. Endoskopi eşliğinde gerçekleşen bu yöntem ameliyat dışı bir yöntemdir. Bu yöntem son dönemlerde sıkça tercih edilmek ile birlikte yan etkilerinin zararsız oluşu da bu yöntemin tercih sebeplerini arttırmaktadır.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonu için kullanılan malzemeler silikon eklerinden jelatin kapsüllere kadar farklılık gösteren eşitliliğe sahiptir. Hastalara gerekli anestezi işlemi yapıldıktan sonra endoskopi eşliğinde İnik olan balon tıbbi materyali mideye yerleştirilir ve sonrasında uygun şekilde şişirilmesi ile mide balonu tekniği uygulanır.

Balon 400 ila 700 cc kadar hava veya sıvı ile şişirildikten sonra midede kalması sağlanır. Midenin büyük bir kısmı bu balon ile dolu olunca hasta yemek yeme ihtiyacı hissetmez. Bu şekilde hızlı kilo verme işlemi sağlanır. Oldukça zararsız olan bu yöntemin belli başlı yan etkileri olsa da hepsi zararsız ve geçicidir.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar.

Yutulabilir mide balonu yaptıranlar pek çok konuda ortak fikir sahibi olsa da her kişinin yaşadığı sonuçlar farklılık göstermektedir. Bu alanda kilo âlim gereceklerinden tutunda vücut yapısına göre pek çok kişi farklı şikâyetler ile başvurmaktadır. Sonuçlarda kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Mide balonu yaptıranlar genel anlamda bu işlemden memnun kalmaktadır ancak bazı yan etkiler yaşamaktadır. Bu yan etkiler arasında en çok rastlananlar midede yanma, ağrı, öğürme, bulantı olmaktadır.  Ancak bunlara ek olarak ülserde yan etkiler arasında sayılmakta ancak bu etki çok nadir görülmektedir.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Mide balonu kullanıcı yorumları bu işlemin çok ise yaradığından bahsetmekte ve aynı şekilde kilo problemi yaşayan pek çok kişiye tavsiye etmektedir. Diyet ve egzersizin kilo verme konusunda İşe yaramadığı dönemlerde bu yöntem kullanıcılar tarafından sıkça tavsiye edilmektedir.

Yorumlar kendi içinde farklılık göstermektedir ancak bun kişilerin yaşadığı kilo problemlerine göre değişiklik göstermektedir. Her kişinin yapısı farklı olduğundan kilo problemi de farklılık göstermektedir. Ne kadar kilo vereceği de aynı şekilde farklı olacaktır. Yorumlardan öte mutlaka uzman kişinin tavsiye ve önerileri dikkate alınmalıdır.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Yutulabilir mide balonu fiyatları bu işlemi gerçekleştiren kurumların fiyat yöntemlerine göre değişeceği gibi kullanılacak malzeme kalitesine göre de değişiklik göstermektedir. Yutulabilir mide balonu fiyatları araştırmasında fiyattan çok güvenilir yerlerin tercih edilmesi önemlidir. Mide balonu fiyatları aylık kullanım olarakta değişkenlik göstermektedir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ bilgi için hemen tıklayın.

Etiketler

YORUM YAZIN